Tenis

Mlađani Đokić donio još jedan šampionski pehar

Filip Đokić zajedno sa grčkim junošom Alkisom Mihalkopulosom pobjednik je “TENNIS POINT OPEN 2021”, turnira 1. kategorije igrača do 12 godina koji se pod pokroviteljstvom evropske teniske federacije od 31. maja do 3. juna igrao u Čačku.

Oni su u finalnom meču savladali brazilsko-poljski par Mamede-Ritelevski sa 2:1 (po setovima 7:5; 1:6 ; 10:4).

Do finala ovog turnira šampionski par u prvom kolu bio je bolji od ukrajinskog para Bibim – Isakov 2:0 (6:1; 6:1), u drugom su savaldali francusko-marokanski dubl Fontans- Darmo 2:1 ( 6:1; 5:7; 10:5).

U polufinalu Đokić i Mihalkopulos bili su bolji od češko-slovačkog dubla Ladman-Sikora takođe rezultatom 2:1 (6:4; 5:7; 11:9). Zanimljivo je da su Đokić i njegov saigrač spasili jednu meč loptu, što im je omogućilo da se nađu u finalu.

Osim u igri parova, Đokić je igrao i u singlu. Nažalost nije odmakao od 2. kola. U prvom kolu ovog turnira u kome je nastupilo 34 igrača iz 14 zemalja on savladao je Izraelca Dana Branda sa 2:1 (5:7; 6:2; 6:3). U drugom kolu poražen je od Aleksandra Toleva, šampiona Bugarske rezultatom 2:0 (6:2; 6:4).