Rukomet

ŽRK Mira Prijedor – ŽRK Jedinstvo Brčko 26:30

Popularne Amazonke vrhunskim izdanjem u Prijedoru, ostvarile 6. ovosezonsku pobjedu i zadržale se u gornjem domu prvenstvene tabele.

Izabranice Saše Radovanovića nastavljaju pružati dobre partije u ovogodišnjem izdanju rukometne Premijer lige BiH za žene. Slavljem u Prijedoru, Amazonke su stigle do 18-og boda i 5. pozicije na tabeli.

Meč odigran u Prijedoru, obilovao je oscilacijama u igri oba tima ali u takvom rasporedu snaga, bolje su se snašle gošće iz Brčkog, koje uprkos mnogim promašenim šansama u prvom dijelu, uspijevaju konsolidovati svoje redove u najvažnijim periodima susreta.

Početak susreta donio je ravnopravnu bornu na obe strane terena, sve do rezultatskog izjednačenja 6:6. U tim trenucima mnogo bolji period igre domaćeg sastava, koji je krunisan serijom 4:0 i ukupnim vođstvom 10:6. Ipak, pozitivna rekacija Amazonki na nastalu situaciju, dovodi Brčanke na samo gol zaostatka na kraju prvog dijela igre, u kojem je Dunja Brankovan, svojim intervencijama na golu Jedinstva, održala gošće u rezultatskoj igri. Rezultat na poluvremenu 15:14.

Uvidjele su Brčanke svoju šansu u današnjem meču, što su adekvatnijim pristupom na terenu i realizacijom svojih šansi u drugom poluvremenu, apsolutno i iskoristile. Početnom serijom u kojoj su postigle 4 pogotka, Amazonke kreairaju potpuni rezultatski preokret. Prvobitno vrhunskom odbranom, predvođene talismanom u ovom susretu, Dunjom Brankovan, koja je ubilježila 23 odbrane na ovom meču, gošće prave još jednu seriju 0:3 i stižu do 5 golova prednosti, što je ujedno bila i najveća prednost u čitavom meču. Ispostaviće se nedostižna za domaću ekipu Mire i potvrdu konačnog rezultata 26:30 u korist Jedinstva.

Najefikasniji akteri susreta iz tabora Brčanki, bile su Marijana Sorak sa 9, te Ajla Alikadić sa 6 postignutih pogodaka.