Rukomet

ŽRK Jedinstvo u finalu Kupa Republike Srpske!

Rukometašice brčanskog Jedinstva pobjedom u polufinalu zakazale meč za prestižni pehar. Rival u poslednjem ispitu nakon pobjede protiv Knežopoljke, biće ekipa Borca.

Odličan meč u režiji Jedinstva viđen je u Banjoj Luci. Rukometašice brčanskog premijerligaša nadigrale su rivalke i sutra od 17:00 časova igraju protiv domaćina završnice u borbi za prvu ovosezonsku nagradu u domaćim takmičenjima.

Blagu prednost, stečenu na samom otvaranju, rukometašice Jedinstva održavale su tokom prvih 30 minuta igre. Rezultatski zaostatak gošći ogledao se u minimalnom broju. Nakon prvog dijela igre, Jedinstvo za nijansu i tri gola bolje i konkretnije. Na pauzu se otišlo sa prednošću Brčanki, rezultatom 17:14.

U drugom dijelu brzina više za sastav iz Brčkog, bez većih problema kontrolisale su situaciju an terenu i u završnih 10 minuta potpuno slomile otopr Knežopoljke, u jednom momentu pobjegle na nedostižnih plus 7 i meč mirno prviele kraju.  U konačnici, 31-24 za Jedinstvo.

Marijana Sorak iz tabora Jedinstva, devet puta se upisala u listu strijelaca. Sanja Katić i Ajla Alikadić dodale su po sedam pogodaka. Pored pomenutih lidera, put Jedinstva ka finalu trasirale su i Samra Rendić, Jelena Lukić, Damljana Bošnjak, Ivana Nedić, Dragana Erić, Jovana Pekić, Katarina Petrović, Milica Đurić i Zenaida Avdić.

Rukometašicama Jedinstva želimo mnogio sreće u finalnom meču protiv ekipe Borca, koje je svoj polufinalni susret riješila u svoju korist, nadigravši ekipu Mire iz Prijedora.