Rukomet

ŽRK Jedinstvo Brčko – HŽRK Grude 19:34

Rukometašice brčanskog Jedinstva, popularne Amazonke, poražene su na svom terenu u okviru VIII kola Premijer lige BiH za žene. Bodove iz Brčkog odnosi ekipa HŽRK Grude, višestruki prvak naše države ubjedljivim rezultatom 19:34.

Meč zavidnog intenziteta i visokog tempa igre, u kojem su se bolje snalazile gošće iz Gruda, obilovao je lijepim potezima na obje strane. Gostujući sastav je od samog početka preuzeo kontrolu nad utakmicom realizujući svoje prilike, koje su se najviše pružale kroz kontranapade, segment igre u kojem su potpuno nadigrale domaće igračice. Predvođene Sanjom Katić, dobro poznatim imenom u svijetu ženskog rukometa na našim prostorima, pokušale su Amazonke držati priključak za drugoplasiranom ekipom u šampionatu ali nisu uspjevale smanjiti dvocifreni zaostatak koji je glasio i na samom kraju prvog poluvremena. HŽRK Grude na pauzu odlaze sa vođstvom 18:8. Nastojale su brčanke najčešće preko krilnih pozicija ugroziti gostujući gol ali se u nekoliko slučajeva ispriječila gostujuća čuvarka mreže ne dozvolivši domaćem timu da udje u značajniju seriju pogodaka.

Nešto bolji ulazak u drugo poluvrijeme domaćih igračica koje su periodično uspjevale spustiti rezultatski zaostatak na 8 poena. Serijom iskorištenih sedmeraca,na pogon Ajle Alikadić, unijele su blagu dozu neizvojesnosti u meč te krunisale bolji nastup početkom drugog poluvremena, Ipak, u nastavku, gošće ponovo preuzimaju inicijativu i pokazuju da su u ovom momentu ipak kvalitetniji tim i rutinskom završnicom privode meč kraju u svoju koristi, ukupnim rezultatom 19:34.

Najistaknutiji akteri gostujućeg sastava bile su Vukčević Nikolina sa 10 te Kasumović Lejla sa 5 postignutih pogodaka,

Jedan dobar rukomet danas, to smo i očekivali od višestrukog prvaka države, neprikosnoveni vladari iako su u ovom prvenstvu izgubile jednu utakmicu, evo danas su ponovo pokazale da su zapravo najbolje ekipa i jedna klasa iznad nas. Uostalom to sam i očekivala s obzirom na kvalitet koji one imaju. Rukomet je takav, u ovoj utakmici smo pokazale da kada razbranimo golmana, nekako psihički padnemo i to itekako utiče na našu igru, koja je u prvom poluvremenu bila lošija nego što ustvari možemo da prikažemo. U drugom dijeli smo se konsolidovale ali nismo uspjele doći do značajnijeg rezultata.

Izjavila je Sanja Katić, naijskusnija u taboru domaćih.

Brčanske Amazonke nakon ovog susreta zauzimaju 6. poziciju na prvenstvenoj tabeli, sa 15 osvojenih bodova.