Rukomet

Trijumf Jedinstva na gostovanju u Srbcu

U okviru XI kola Prve m:tel lige Republike Srpske, rukometaši brčanskog Jedinstva ostvarili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 22:28, na nezgodnom gostovanju u Srbcu, protiv istoimene ekipe iz ovog grada.

Domaća ekipa se nalazi u nezavidnom položaju i ova utakmica im je bila slamka spasa kako bi u proljećnom dijelu sezone pokušala da izbori opstanak u Prvoj M.tel ligi Republike Srpske. Za ekipu RK Jedinstvo gostovanje je takođe došlo u veoma nezgodnom trenutku nakon dva vezana neplanirana poraza od ekipa RK Višegrad i ORK Borac. Početak utakmice međutim nije nagovještavao uzbudljivu utakmicu pošto je ekipa RK Jedinstvo 2015 vrlo brzo došla do prednosti od 9 : 5. U tom momentu domaća ekipa počinje da igra mnogo kvalitetnije a gosti ulaze u bezbrojnu seriju tehničkih pogrešaka što rezultira odlaskom na odmor rezultatom 13:13.

Početkom drugog poluvremena domaća ekipa zahvaljujući sigurnim odbranama svog golmana nastavlja sa odličnom igrom i rezultat u 43. minutu iznosi 18 : 14 za RK Srbac. U tom trenutku trener Veselinović poziva minut odmora. Nakon toga na terenu je postojala samo ekipa RK Jedinstvo 2015 i poslednjih 17 minuta utakmice rješava rezultatom 14 : 4 u svoju korist što na kraju donosi konačan rezultat 28 : 22 za realno kvalitetniju ekipu iz Brčkog. Nakon ovog kola nastupa zimska pauza na koju ekipa iz Brčkog odlazi smještena u sredinu tabele dok je pred domaćom ekipom grčevita borba za opstanak u drugom dijelu sezone. Sudijski par Vrhovac/Raca je uprkos velikoj važnosti utakmice korektno odradio svoj dio posla.

U meču odigranom u dvorani u Srbcu, pred 100 gledaoca, najefikasniji akter susreta bio je Nemanja Peštić, lider ekipe brčanskog Jedinstva, sa 10 postignutih pogodaka.