Rukomet

Podjela bodova u Brčkom po mjeri Slavije

Rukometaši Lokomotive, u poslednjem ovogodišnjem nastupu pred domaćom publikom ipak nisu uspjeli savladati iskusnog protivnika iz Istočnog Sarajeva. Meč odigran u dvorani Ekonomske škole, završen je neriješenim rezultatom 29:29.

Nakon serije pobjeda uslijedio je i blagi pad u igri brčanskog predstavnika u Premijer ligi BiH za rukometaše. Uprkos nešto slabijem izdanju, Lokosi su zadržali izuzetno visoku 4. poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Uslijed određenih kadrovskih problema, strateg domaćih bio je primoran na izvjesne rokade pred ovaj meč. Tako su, nakon dužeg vremena, svoje mjesto u početnoj postavi zauzeli Đukić i Purić. Nedostajao je Pavle Petrović na subotnjem susretu. Razlog je nezgodna povreda ručnog zgloba, koja ne bi trebala da ga odvoji od parketa na duži period.

Početni period prolazi u apsolutnoj dominaciji domnaćeg sastava, nakon odličnih sekvenci na defanzivnom polju, Lokosi ekspresnim pogocima, dolaze do vođstva 2:0. Ipak, uslijedio je i odgovor Slavije koja je pokazala da nije došla u Brčko sa bijelom zastavom i da će domaći sastav morati znatno da se namuči kako bi konačan trijumf pripao Lokomotivi. Tri vezana pogotka, dijelo su gostujućih igrača koji su nakon 7 minuta igre, došli do prvog vođstva na meču.

Prisustvo sportskog naleketrisanja pružalo je posebnu draž tokom subotnjem meča. Susretali su se domaći igrači sa problemima u smislu realizacije što je gostima pružalo šansu da tok meča prevode na svoju stranu. Pokušao je Baraković nekoliko puta ali nije imao sreće tokom svojih pokušaja da ugrozi gol domaćih. Nakon prvih 10 minuta, rezultat je glasio 3:5 za Slaviju. Uspijelu su domaći da se uzdignu u nastaloj situaciji te su u momentima velike borbe, perioda gdje su se isticali golmani na obe strane, stigli do izjednačenja u 15. minutu duela.

Nastavljena je izjednačena borba na parketu dvorane u Brčkom, i nakon 20 minuta gire, rezultat je ostao izjednačen, 8:8. U tim trenucima, Slaviju je u životu održavao izvanredni čuvar mreže, Močević. Redom je branio đuteve Krivokapiću i Iniću. Nakon grubog faula nad pomenutim Krivkopićem, uslijedilo je koškanje na terenu. Plod sukoba je obostrano isključenje za Krivokapića i Karamehemdovića. Zaigrali su Lokosi na sebi svojsttven način u tim momentima.

Raspucao se Baraković, nakon odličnih intervencija Mihajlovića, doveo je mladi bek Lokomotivu u vođstvo nakon dugo vremena. Pravi takmičarski duel, obilovao je kontaktom i borbom na obe strane parketa. Završnica prvog poluvremena pripala je Lokomotivi, nakon odlične akcije Krivokapića i Ristovića na pauzu se otišlo sa rezultatom 14:12 u korist domaćina.

Drugo poluvrijeme donosi ponovan uzlet ekipe iz Istočnog Sarajeva. Krunisanjem dobrih akcija, gosti ubrzo poravnavaju rezultat na 14:14. Krilni igrači brčanskog sastava indisponirano su izgledali u subotnjem susretu. Uspijevala je Slavija da uspori brzu tranziciju Lokomotive u tim trenucima. Razigrao se Grujić u najvažnijim momentima za domaćina. Svojim 5. golom ponovo je doveo Lokose u vođstvo,17:16.

Nakon početnih 10 minuta u drugom dijelu, gdje se većinom igralo gol za gol, nošeni fantastičnim reakcijama golmana Močevića, koji je svojim intervencijama izrastao u igrača susreta, Slavija stiže do dva gola prednosti u 45. minutu. 18:20 na semaforu i tajmaut za Ljubomira Filipovića. Godio je tajmaut domaćim igračima, koji nakon toga ponovo stižu do izjednačenja. Ponovo je Šerif Baraković bio na visini zadatka kada je bilo najvažnije. Mnoštvo oscilacija u igri Lokomotive koštalo je domaće igrače značajnijeg rezultata.

49. minut duela i novo vođstvo Slavije,21:23. Bračković Haris isticao se među gostujućim igračima. Nisu odustajali domaći, pokušavali su preko Grujića i Ristovića da drže priključak za Slavijom. Tokom velike borbe na terenu, nakon bezobraznog faula nad Đukićem, isključen je Karamehmedović iz tabora gostiju. Žoržević u tim trenucima propušta veliku šansu da Lokosima donese poravnanje, pri rezultatu 24:25. Uslijedila je serija sedmeraca na obje strane, koja je uspješno realizovana. u 58. minutu, erezultatski egal na sceni. Grujić je svojim golovima držao Lokomotivu u meču. Na minut prije kraja, gosti ponovo stižu do prednosti,27:28.

Nakon zatraženog tajmauta domaće klupe, dobra akcija domaćih nakon koje je fauliran Mišetić. što je značilo da Grujić ponovo ide na liniju za sedam metara. Na 20 sekundi prije kraja, pomenuti igrač, ispostaviće se postavlja konačan rezultat nakon iskorištenog sedmerca. Do isteka 60. minuta, pokušali su gosti postići pobjedonosni pogodak ali je Lokomotiva uspjela da se odbrani i ipak stigne do jednog boda.

Ponovo je Nikola Grujić bio najefikasniji u taboru domaćih, sa 10 postignutih pogodaka. Ristović je dodao 6, Baraković 5 pogodaka.

Prije poslednjeg meča u prvom dijelu sezone, brčanski sastav zauzima 4. poziciju na tabeli Premijer lige BiH sa 24 osvojena boda.