Rukomet

Moćno Jedinstvo za kraj i jesenju titulu u Brčkom!

Brčanska ekipa na fenomenalan način ovjerila jesenji dio šampionata m:tel Prve lige. Ponovo meč sa 30+ timskih pogodaka. Đurkić svojim iskustvom pokazao da će biti izuzetno važan šraf u nastavku.

U poslednjem susretu rukometne jeseni na prvoligaškim parketima u Republici Srpskoj, brčansko Jedinstvo 2015 ubjedljivo savladalo oskrnavljeni tim Drine HE i jesenju titulu ostavilo na tlu Distrikta. Talentovani sastav Uglješe Glamočića, nadigrao rivala rezultatom 35:24.

Otvaranje susreta, shodno važnosti duela obilježila blaga nervoza na obje strane. U uvodnim minutima, domaći van napadačkog, inače prepoznatljivog ritma. Čvrst, borben meč sa mnogo kontakta na obje strane parketa. Vodilo je Jedinstvo konstatno ali bez značajnije razlike, oba sastava u igri zahvaljujući realizaciji sedmeraca.

U finišu prvog dijela, Jedinstvo 2015 konkretnije i staloženije u napadu, realizacija nekoliko uzastopnih akcija, dovela je Brčake do najveće prednosti u prvom dijelu, sa kojom se ujedno otišlo na pauzu između dva poluvremena, bilo je 15:12.

U nastavku potpuna dominacija Jedinstva i kanonada protivničkog gola. Širok dijapazon potencijala, domaći su zaigrali mnogo bolje u defanzivi. Kontranapadima demolirali goste, isticali su se svi članovi udarne posrave. Aleksandar Đurkić, najnovije pojačanje pristiglo iz reda gradskog rivala, Lokomotive, na sebi svojstven način riješio je nekoliko kvalitetnih pozicionih napada Brčaka čime je prednost Jedinstva konstantno bila u porastu.

Do okončanja dinamičnog drugog dijela igre, Glamočić je u finišu dao priliku i najmlađim članovima rostera. Na kraju, Jedinstvo 2015 na + 11 protiv fenjeraša na tabeli.

Nemanja Peštić najefikasniji sa 9 pogodaka, Lukić je dodao 7. Mešanović, Pudić i Petković po 4 puta su se upisali u listu strijelaca.

Jedinstvo 2015 odličnim izdanjem okončalo veoma uspješan jesenji dio šampionata Srpske i time istaknulo glavnu kandidaturu za plasman u najeltiniji rang takmičenja. Nakon 11 odigranih susreta, brčanski sastav na svom kontu ima 16 bodova sa skorom od 8 pobjeda i tek 3 poraza. Prvi pratioc, ekipa Prijedora, prvi dio karavana, okončala sa bodom manje, ukupno 15.