Rukomet

Moćna Lokomotiva!

Meč XII kola rukometne Premijer lige BiH, odigran u dvorani Ekonomske škole u Brčkom, opravdao epitet derbija kola i ujedno ponudio jedan od najzanimljivijih susreta u dosadašnjem toku šampionata.

Rukometaši Lokomotive još jednom su pokazali da su stasali kao tim koji je spreman za najveće domete, ubjedljivom pobjedom nad aktuelnim prvacima, ekipom Izviđača iz Ljubuškog, rezultatom 30:28!

Rukometna poslastica po ukusu mnogobrojne domaće publike, koja je i u ovom susretu predstavljala talismana domaćeg sastava, koji nakon herojskog nastupa i 7. ostvarene pobjede u šampionatu, dodatno učvršćuje 4. poziciju na tabeli sa 23 osvojena boda.

Bespoštedna terenska borba, koja je obilovala sitnim prekršajima, fizičkim kontaktima i visokim intenzitetom, što potvrđuje i 11 dvominutnih isključenja na meču, od samog starta je nagovijestila da obje ekipe moraju biti iznad svojih mogućnosti kako bi ostvarili pobjedu u jednom od najvažnijih susreta u prvenstvu.

“Lokosi” bolje ulaze u meč, Nikola Grujić je realizator početnog pogotka te je time nagovijestio gostima šta ih očekuje u današnjem susretu. Nisu Brčaci odstupali od svog stila igre, visok tempo igre kreirao je mnoštvo šansi na obje strane, ali istaknute sekvence raspoloženog Mihajlovića sa jedne, te Mandića sa druge strane, razlog su manjeg broja golova u početnom periodu, nego što to inače biva na mečevima Lokomotive.

Nakon boljeg starta Lokomotive, Ljubušaci dolaze do svoje igre sredinom prvog poluvremena, epilog toga je i prvo vođstvo gostujućeg tima na meču, viđeno u 16-oj minuti meča, kod rezultata 7:8. Drugi dio prvog poluvremena donosi rezultatsku klackalicu i dvostruko smjenjivanje u vođstvu. Na pogon Grujića, uz izvanrednu odbranu Mišetića, momka koji je ponikao upravo u klubu iz Ljubuškog, Lokosi stižu do izjednačenja u 29-om minutu, kod rezultata 15:15, kako je ujedno glasio i rezultat prvog dijela.

Prvi pogodak drugog poluvremena donosi preslikanu situaciju kao u prvom dijelu. Grujićev napad donio je isti epilog kao na startu meča i ponovna prednost za Lokomotivu. Dovoljan razlog da Ljubušaci uvide kvalitetu mladog, ali srčanog tima Lokomotive. Nastavak susreta donosi još žešću borbu na terenu, korpulentniji tim gostiju fizički je pravio problema domaćem sastavu ne dozvolivši značajniju rezultatsku prednost izabranicima Ljubomira Filipovića.

43. minut susreta donosi još jedan rezultatski preokret, nakon dužeg vremena Izviđač je u prednosti rezultatom 20:21. Uvođenjem Đurkića i Inića, domaći strateg učvrstio je defanzivni bedem koji je od krucijalne važnosti u ovakvim mečevima.

Od tog momenta, nastup Lokomotive dodatno dobija na kvalitetu, raspucali su se Ristović, Grujić, Krivokapić i Vukoje te ponovo doveli Lokose u prednost. Ipak, važan detalj odigrao se u 50-om minutu susreta. Prilikom dosuđenog sedmerca za goste, Filipović uvodi Rikanovića na gol, koji mu vraća na najbolji mogući način, odbranivši sedmerac Muhoviću na opšti delirijum u dvorani.

Završnih 10 minuta, prolaze u sigurnoj igri Brčaka, koji su održavali prednost od dva gola razlike, sve do 58. minute, kada je nakon fantastične reakcije u odbrani, krilo domaćih, Stefan Vukoje, realizovao kontra-napad te doveo Lokomotivu u vođstvo od 3 gola ralzike, što je ujedno bila i najveća rezultatska prednost na meču.

Nisu Ljubušaci imali snage za novi odgovor protiv izvanrednog tima Lokomotive, koja je znalački očuvala stečenu prendnost, te ukupnu pobjedu rezultatom 30:28, poklonila, sinoć besprijekornoj domaćoj armiji navijača.

Zahvaljujem se našoj publici, koja nas je nesebično bodrila i večeras, držali smo se našeg stila igre koji nam je i večeras donio 30 pogodaka, nastavljamo seriju odličnih igara na domaćem parketu i mislim da smo zasluženo osvojili bodove.

Izjavio je Igor Krivokapić, rukometaš brčanske Lokomotive.

Najefikasniji akter susreta ponovo je bio Nikola Grujić sa 8 postignutih pogodaka, 5 je postigao Stefan Vukoje. Ristović Goran je dodao 4 pogotka. Inić, Mišetić i Krivkoapić su meč okončali sa 3 pogotka na svom kontu.