Rukomet

Lokomotiva poražena u Gornjem Vakufu

Rukometaši Lokomotive zaustavljeni su u Gornjem Vakufu. Meč XIII kola rukometne Premijer lige BiH, pripao je domaćoj ekipi MRK Sloge, rezultatom 33:27.

U derbiju kola, odigranom u praksativno prepunoj dvorani u Gornjem Vakufu, domaći sastav, nošen vatrenom atmosferom sa tribina, uspio je da savlada zahuktali tim Lokomotive iz Brčkog.

Nakon početnoh ispitivanja snaga i rezultatskog egala u početnim minutama susreta, rukometaši Sloge sredinom prvog poluvremena dolaze do svoje igre koju uspijevaju materijalizovati visokim vođstvom 10:4. Najveća prednost u prvom dijelu glasila je +7 za domaći sastav. U 18 minutu, na semaforu je stajalo 13:6 u korist ljubitelja domaće publike, koja je i u ovom meču bila na visini zadatka. Prvi period meča okončan je rezultatom 19:13 za ekipu Sloge koja se znatno bolje snalazila na trenu u tim trenucima.

Drugo poluvrijeme donosi preslikan odnos snaga na parketu jedne od najzahtjevnijih rukometnih dvorana u ligi. Nisu Lokosi bili na visini zadatka u ovom meču, što je dovelo Slogu i do dvocifrene prednosti u drugom dijelu. Igrao se 43. minut kada je na semaforu stajao rezultat 27:17.

Lokomotiva, kako to inače biva, ne odustaje niti u bezizalnim situacijama. Eneregičnijim nastupom u poslednjim minutama, uspjeli su da ublaže ovaj poraz i postave konačan rezultat meča,33:27.

Najefikasniji akteri u sastavu Lokosa bili su Stefan Vukoje sa 7 i Ristović Goran sa 5 postignutih pogodaka.

Rukometaši Lokomotive, nakon ovog poraza i dalje zauzimaju 4. poziciju sa 23 boda, tri više od aktuelnog prvaka, ekipe Izviđača, koji je sa 20 bodova, prvi pratioc Lokomotive na prvenstvenoj tabeli.