Rukomet

Lokomotiva namučila Borac, bodovi putuju za Banja Luku

Rukometaši Lokomotive odigrali dobar meč ali ipak ostali bez bodova protiv lidera iz Banja Luke. Bio je ovo prvi zvanični meč u ovoj godini…

Banjalučki Borac na samom otvaranju drugog dijela uspješno apsolvirao jedno od težih gostovanja u ligi. Nakon jedno časovne rukometne predstave, Banjalučani osvojili vrijedne bodove nadigravši brčansku Lokomotivu rezultatom 25:28.

Lokosi na ovom meču nastupili bez bekovskog para Baraković-Grujić što je značajno uticalo na igru domaćih koji uprkos tome, pokazuju da su izuzetno kvalitetan sastav koji u velikoj mjeri mogu da pariraju vodećim timovima u ligi.

Samo otvaranje susreta nije prošlo u željenom raspoloženju za domaće. Uvodna dva promašaja Brčaka uticali su i na psihološku stabilnost tokom početnih minuta duela. Borac prvi stiže do pogotka na ovom meču, igrao se 3. minut. Nastavak prvog dijela ponudio dinamičnu igru na obje strane. Borac bolji u prvom dijelu, Lokomotiva u drugom dijelu prvog poluvremena. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću gostiju, bilo je 14:15.

Neizvjesna borba nastavljena je i u drugom dijelu susreta. Borac je konstantno održavao minimalnu prednost, dok su domaći pokušavali stiyati do rezultatskog izjednačenja. Ipak, u završnih 10 minuta igre, sastav iz Banja Luke pruža konkretniju partiju te pravi seriju kojom stižu na +5 golova razlike. Mnogo za tim Lokomotive u tom momentu, koji su do kraja susreta uspijeli ublažiti poraz i svesti ga, uprkos svemu, na prihvatljiva 3 gola zaostatka.

Rukometaši Lokomotive i nakon ovog duela zauzimaju 7. poziciju na prvenstvenoj tabeli sa 25 bodova. Borac je zadržao lidersku poziciju sa 43.