Rukomet

Hrvatska korak bliže polufinalu prvenstva Evrope

Rukometaši Hrvatske savladali su domaćina Austriju 27:23 (13:8), u prvom meču druge runde Evropskog prvenstva. Pobjede su upisale i Nemačka i Španija.

Meč odigran u bečkoj „Viner Štathale”, pred 8,217 gledalaca, odlučen je već u prvom poluvremenu, kad su „Duvnjak i drugovi” stekli pet golova prednosti.

U nastavku je četa Lina Červara održavala prednost od četiri do šest golova, pa je i završnica protekla bez neizvjesnosti i nervoze.

Hrvatska je igrala disciplinovano, imala samo jedno isključenje (Austrija pet), a uz šest izgubljenih lopti(Austrija 13), domaćin je na kraju još i dobro prošao sa konačnih „minus 4”.

Najbolji strijelac u pobjedničkom timu bio je Zlatko Horvat sa šest golova, dok su Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić dodali po pet. U selekciji Austrije Robert Veber je postigao šest golova, Gerald Cajner četiri, dok je Tomas Ajhberger imao 10 odbrana.

Hrvatska će u narednom kolu, u subotu od 20.30 časova igrati protiv Nkemačke i pobjeda bi značila plasman popularnih „Kauboja” u polufinale 24. Evropskog prvenstva.

Pobjede su u četvrtak upisale i Španija i Nemačka.

Španija je bila bolja od Češke 31:25 (14:9), dok su Njemci bili bolji od Bjelorusa 31:23 (18:11).

U Grupi 1, Španija i Hrvatska imaju po četiri boda, Austrija i Nemačka po dva, a Belorusija i Češka su bez bodova.

U ovoj grupi u sledećem kolu sastaju se Španija – Austrija, Hrvatska – Njemačka, Bjelorusija – Češka.