Rukomet

Amazonke položile oružje pred Krivajom

Rukometašice brčanskog Jedinstva, u okviru X kola Premijer lige BiH, odmjerile su snage sa domaćom ekipom Krivaje, koja je bila bolja u ovom susretu, ostvarivši osmu pobjedu u prvenstvu, rezultatom 38:21.

Od samog starta meča, Krivajašice su nametnule svoj ritam igre što su uspijevale da materijalizuju i visokim vođstvom u ranom periodu meča. Tokom prvog dijela Amazonk nisu uspjele da pariraju razigranoj ekipi Krivaje, pa se na odmor otišlo ubjedljivim vođstvom domaćeg sastava, 18:8.

Nastavak nije donio naročita uzbuđenja, Jedinstvo je bolje izgledalo u uvodnim minutama drugog poluvremena, ali nedovoljno da se ugrozi visoko vođstvo ekipe Krivaje. Finiš susreta donosi dodatni pad u igri Amazonki, što domaće pulenke koriste te dolaze do ubjedljive pobjede koja je iznosila 17 golova razlike,38:21

Najsvijetlije tačke u blijedom izdanju Amazonki bile su Sorak Marijana sa osam te Alikadić Ajla sa šest postignutih pogodaka.

Nakon ovog duela, ekipa ŽRK Jedinstva nalazi se na sredini prvenstvene tabele, zauzimajući 6. poziciju sa 18 osvojenih bodova.