Ostali sportovi

KKK Hariz Suljić najbolji na međunarodnom takmičenju u Zvorniku

KKK Hariz Suljić iz Brčkog pobijedio je na međunarodnom takmičenju sprint stazama (200 i 500 m) u kajaku i kanuu na mirnim vodama koje je održano 1. augusta u Zvorniku.

Pored pehara za prvo mjesto u ekipnom plasmanu (216 bodova), članovi ovog Kluba osvojili su ukupno 37 medalja: 19 zlatnih, 14 srebrnih i četiri bronzane. Nastupili su sa 22 takmičara.

U seniorskoj konkurenciji dvije zlatne medalje osvojio je Boris Todorović (C1 500 m, C1 200 m), kao i Tarik FazlovićAldin ŽilićAlen KalesićSead Ibrišević (K4 500 m, K4 200 m).

Žilić i Kalesić su sa Ismarom Zahirovićem i Žarkom Draganićem u juniorskoj konkurenciji također došli do dvostruke pobjede (K4 500 m, K4 200 m), dok je u istoj konkurenciji prva bila i Amina Hadžić (K1 500 m).

Ona je osvojila i tri srebra, od kojih jedno kao juniorka (K1 200 m) te dva u seniorskoj konkurenciji sa Lejlom Deronjić (K2 500 m, K2 200 m). Tri srebrne medalje osvojio je i Sadik Delić, dvije u juniorskoj konkurenciji (C1 500 m, C1 200 m) i jednu kao mlađi junior (C1 500 m).

Senior Tarik Fazlović bio je drugi pojedinačno (K1 500 m) i u paru sa Žarkom Draganićem (K2 500 m). Srebrnim medaljama okitili su se još i Almir Lević (C1 500 m) u seniorskoj konkurenciji, te kadeti Anis Osmić i Emrah Delić (K2 500 m).

Fazlović je osvojio je i bronzanu medalju (K1 200 m) kao i seniorka Armela Zahirović (K1 200 m), te Elvir Deronjić i Ajdin Osmić iz škole kajaka (MK2 500 m).

Na takmičenju je učestvovalo 12 klubova: osam iz Bosne i Hercegovine, tri iz Srbije i jedan iz Slovenije.

Novinar: Adis Mujdanović