Odbojka

ŽOK Bimal-Jedinstvo – UOK Banja Luka Volley : ŽOK Bimal-Jedinstvo učesnik osmine finala CEV cupa!

18:52h

-Poslednje minute za pripremu. Oba sastava nalaze se na terenu, u toku je zagrijavanje ekipa. UOK BL Volley nastupa u bijeloj opremi. Bimal-Jedinstvo u crveno-crnoj garnituri.

1 SET:

-Početni servis OUK BL Volley.

-Ana Gajić, prvi tempo. Početno vođstvo ŽOK Bimal-Jedinstvo.

-Gajić-Radišković, dvojni blok. 2:1 Bimal-Jedinstvo.

-Poen za poen, Vajdova na servisu. 4:3 vođstvo Bimal-Jedinstva.

-Razigrana Anđelka Radišković, vrhunska paralela, udvostručeno vođstvo Brčanki.

-Vajdova za vođstvo 9:6. Sigurna igra Bimal-Jedinstva u polju.

-Visok postotak prijema domaćeg sastava, odlični napadi preko Radiškovićeve i Vajdove.

-Odlična igra Katarine Popović u polju. 11:8 vođstvo domaćeg sastava.

-Vajdova zaustevljena blokom, Banjalučanke smanjuju na 13:9.

-Amira Husić-Ivana Radović, 15:11.

-Borbena igra u polju oba tima, Bimal-Jedinstvo kvalitetniji protivnik. 16:11. Tajmaut UOK BL Volley.

-Radovićeva na servisu, gošće u napadačkom problemu, Bimal-Jedinstvo gazi ka osvajanju prvog seta.

-Vrhunski prijem Ivane Radović, napad Radiškovićeve po dijagonali, 20:13.

-Vajdova neumoljiva u paralelnom napadu, 23:15 vođstvo Brčanki. Gajićeva na servisu. Set lopta za Bimal-Jedinstvo.

-Vajdova za kraj. 25:15. 1:0 ŽOK Bimal-Jedinstvo.

2 SET:

-Početak drugog seta. Ivana Radović na servisu.

-Nesporazum Banjalučanki u polju, Bimal-Jedinstvo preokreće. 2:1.

-4:1 Bimal-Jedinstvo. Karaćeva na servisu. As servis. 5:1.

-Dominantan blok Bimal-Jedinstva. Visoko vođstvo 7:1.

-Kovačevićeva na servisu. 8:4. Ana Gajić-Anđelka Radišković, dvojni blok. 9:4 za Bimal-Jedinstvo.

-As servis Sonje Vujnić. 9:7. Tajmaut Bimal-Jedinstvo.

-Kovačevićeva zaustavljena na prvom tempu, 12:7 Bimal-Jedinstvo.

-Karaćeva odlična u bloku, 13 poen za Bimal-Jedinstvo.

-Husić-Karać, odlična saradnja. Ubjedljivo vođstvo Bimal-Jedinstva.

-Vajdova nastavlja sa odličnim napadima. Radovićeva na servisu. 16:9.

-Blok Bimal-Jedinstva funkcioniše besprijekorno. 20 timski poen za djevojke u crvenom.

-Servis Babićeve problem za Banjalučanke. dvocifrena razlika. 20:10.

-Ana Gajić-Amira Husić. Nastavak uspješne saradnje, prvi tempo za 21:11.

-Sonja Vujnić na servisu. 22:13.

-Banjalučanke borbene u polju, nedovoljno za raspoloženo Bimal-Jedinstvo. 23_13-đ. Prelaz Glišićeve. Set lopta za Bimal-Jedinstvo.

ANA GAJIĆ AS ! 20 minuta igre za ubjedljivih 2:0 za ŽOK BIMAL-JEDINSTVO!!

3 SET:

-Blok-aut. Prvo poen za gošće. Sonja Vujnić.

-1:2 odlične sekvence Vujnićeve.

-Servis greška Radiškovićeve, ponovo vođstvo gošći.

-Pec Ivane Radović,6. poen za gošće. Vođstvo UOK BL Volley, 3:6.

-Silovita dijagonala Vajdove. Smanjenje rezultata na 4:6.

-Katarina Popović odlična u polju, poen Ivane Radović za 5. poen domaćih.

-IVANA RADOVIĆ ! IZJEDNAČENJE! TAJMAUT UOK BL VOLLEY! 6:6!

-Odličan prvi tempo gošći, Kovačevićeva za novo vođstvo UOK BL Volleya.

-Karaćeva odlična na mreži, vođstvo Bimal-Jedinstva! 9:8.

-Radiškovićeva neumoljiva u paralelnom napadu,10:9. Karaćeva na servisu.

-Odličan napad gošći  preko Sonje Vujnić. 10:11.

-Servis greška Sorakove. Novi egal. 12:12. Anđelka Radišković uzvraća servis greškom. 12:13.

-Tijana Đapa obezbijeđuje 14. poen gošćama. Uzvraća Ivana Radović. Gajićeva na servisu.

-Radovićeva neumoljiva u napadu, novi poeni za domaće!

-Kovačevićeva poentira nakon slabijeg prijema Bimal-Jedinstva. Vajdova zaustavljena u napadu. Tajmaut Smail Pezerović. 14:17 za UOK BL Volley.

-Razigrana Jovana Kovačević. Ivana Radović talisman domaćih u ovim momentima. Odlična paralela za 16:18.

-Radiškovićeva, novi poen za Bimal-Jedinstvo! Poen prednosti za gošće.

-Husić! Kapitenski! PREOKRET BIMAL-JEDINSTVA. 19:18. Tajmaut UOK BL Volley.

-Taktička izmjena domaćeg stratega. Babićeva u igri umjesto Karaćeve.

-Vrhunski napad Vajdove iz zone 6. Poen prednosti za Bimal-Jedinstvo! Elena Babić na servisu. AS ! 21:19!

-Šorak,aut! 22:19!

-Blok aut, prolaz Sorakove. UOK BL Volley u životu. 22:20.

-Radišković! 23:20. Husićeva na servisu.

POEN ZA BIMAL- JEDINSTVO ! GOTOVO JE ! BRČANSKE PRINCEZE UČESNICE OSMINE FINALA CEV CUPA! 3:0. VRHUNSKO IZDANJE!

Izabranice Smaila Pezerovića, vrhunskim izdanjem pred domaćom publikom nadoknadili zaostatk iz prethodnog susreta i savladale ljutog rivala, 3:0 u setovima. Ovom pobjedom ŽOK Bimal-Jedinstvo plasiralo se u 1/8 finala CEV cupa!

Anđelka Radišković sa 16, te Alexandra Vajdova sa 13, predvodile su domaći sastav do izuzetno važne pobjede.