Odbojka

ACH Volley Ljubljana – OK Mladost Brčko 3:1

14. kolo Srednjoevropske odbojkaške lige MEVZA. Tekstualni prenos utakmice ACH Volley – OK Mladost mogli ste uživo pratite na našem portalu.

17:32 Igrači brčanskog kluba vrše poslednje pripreme pred početak susreta.

SASTAV MLADOSTI ZA VEČEREŠNJI DUEL:

Delić, Trakić, Eminović, Gajić, Divljan, Sokolar i libero Lukić

1 SET :

– Početni servis Mladost. Trakić svojim servisom otvara meč.

– 2:1. Prve poene za Mladost postiže korektor Delić. Nakon toga servis greška Sokolara. 3:1 za ACH.

– 4:2. Ponovo Delić. Eminović uspješnim servisom smanjuje rezultat. 4:3

-7:3 serija domaće ekipe, 3:0. Ukupno 7:3.

-Đirlić raspucan za domaće. Značajna prednost za domaće na početku,10:4.

-Đirlić serija kvalitetnih servisa. Mišić mijenja primača. Ulazi Vojak umjesto Divljana.

-Kuk as za ACH. 14:5. Neubjedljiva Mladost.

-Blok domaćih funkcioniše perfektno. 17:5, dvocifrena ali i veoma ubjedljiva prednost u uvodnom setu. Time-out Branko Mišić.

-Serija Mladosti 0:3. Gosti smanjuju na 17:8.

-20:10. Domaći rutinski privode set kraju.

-Poen za poen, 22:13. Vojak na servisu. Servis greška za novo, dvocifreno vođstvo ACH-a.

2 SET

-Uvodni egal. Nakon 4 početna poena, rezultat je 2:2. Delić najagilniji u sastavu Mladosti.

-Eminović odličan u polju. Mladost vodi 2 razlike.

-Delić u naletu. Novi poeni korektora Mladosti. Brčaci vode 3:6.

-Sokolar dobar u prijemu. Deliću omogućeni novi poeni. 4:7 za Mladost.

-Mladost mnogo konkretnija u nastavku. Odlična saradnja Vidovića i Gajića. Prvi tempo za 9 timski poen Mladosti u drugom setu.

-Đirlić napada po dijagonali i vraća domaće u igru. 10:10.

-Dinamičniji i uzbudljiviji nastavak. 14:14.

-Matej Kuk dovodi ACH u novo vođstvo. Kvalitetan napad po dijagonali.

-Delić pokazuje iznimne atletske sposobnosti. Novi egal. 16:16.

-Đirlić podiže nivo igre u završnici. 19:17 za domaće. Delić održava Mladost u rezultatskoj igri. 19:18.

-Vidović-Eminović, prvi tempo za 19-ti timski poen Mladosti.

-Igra u polju. Kontra napad preko Delića, novo izjednačenje. Eminović na servisu.

-Delić nezaustavljiv. Novo vođstvo Mladosti. 20:21. Time-out domaći.

-Odlična reakcija Vojaka nakon fantaastičnog servisa Delića. Nobi time-out domaći. Mladost na pragu osvajanja seta. 21:23.

-Servis greška Delića, 1 poen razlike. Vojak uspješan u narednom napadu. Set lopta za Mladost!

-Servis greška Vojaka ovog puta. Domaći i dalje u igri.

-Delić završava posao. Odličan timski nastup Mladosti u drugom setu. 23:25. 1-1 !

3 SET

-Vidović as servisom otvara treći set.

-Rivali napadaju u serijama. 2:2.

-Buđenje domaćih igrača, vođstvo. Osvajanje 4 vezana poena za rezultat 4:2.

-Sada Mladost u seriji. Neizvjesna borba. Novi egal i 4:4.

-Neizmjenično smjenjivanje u vođstvu. Vojaku u problemima pri prijemu, 7:6 za ACH.

-Blok domaćih za nove poene i vođstvo od 2 poena razlike.

-Greška Kuka u napadu. Out lopta. Novo izjednačenje. Mladost mnogo borbenija u nastavku.

-Vidović na servisu . Domaći odlični na prijemu, prvi tempo za 12 poen ACH-a.

-Videčnik odličan u napadu. ACH hvata ritam. Ponovo 2 poena prednosti. Sredina seta.

-Vučičević silan pri servisu. Odlično realizovan i kontra napad pomenutog igrača. Time-out Branko Mišić. Domaći lome set u svoju korist. Važan period meča.

-Time-out urodio plodom. Gajić smanjuje na 17:16. Vojak na servisu. Out lopta i 18 poen za ACH.

-Ponovo Božidar Vučičević postiže poene za domaći tim. Neriješiva enigma u napadu.

-Domaći stižu i do 20-og poena na meču. Vilimanović na servisu za ACH.

-Jovan Delić na visini zadatka kada je najpotrebnije. 20:19 za ACH Volley.

-Jovan Delić za 22:21. Isti igrač na liniji za servis. Mladost griješi u polju. 23:21 za domaće i novi time-out za Brčake.

-Vučičević dobar u napadu- Set lopta za domaće. otom greška korektora ACH-a. Mladost i dalje u igri.

25:22. Kraj trećeg seta. Dinamična završnica. Domaći na dionicu od konačne pobjede.

IV SET

-Početno vođstvo Mladosti. 2:3 u četvrtom setu.

-Velika borba na parketu u ovim momentima. Mladost timskim duhom osvaja novi poen. Eminović na servisu.

-Domaći stižu do novog izjednačenja. 5:5. Zatim servis greška Vučičevića. Mladost stiže do 6-og poena.

-Novi uspješan napad Jovana Delića, njegov 25 poen na meču. Mladosti vodi 7:8.

-Odličan potez Lukića u polju. Ćendić materijalizuje u napadu. 8:10 za Mladost.

-Serija poena domaće ekipe. Ponovo stižu rezultatski zaostatak. 10:10.

-Ćendić unosi dodatnu dozu živosti u igru Mladosti. Odlična igra ekipe iz Brčkog. Novo vođstvo 12:10 i novi time-out za domaćeg trenera.

-Ponovo odlična saradnja Vidovića i Eminovića. Brčaci ponovo stižu do dva poena prednosti.

-Vučičević uzvraća neodbranjivom dijagonalom. 12:13.

-Delić ovog puta zasutavljen u napadu. ACH stiže do izjednjačenja, po ko zna koji put na ovom meču.

-Nesporazum Vidovića i Gajića. reaguje Mišič time-outom. Sada je ACH u prednosti dva poena.

-Vojak dobro reaguje u napadu. Sliejdi njegov servis u potrazi za novim egal rezultatom. Ipak, ispriječio se Andrija Vilimanović. 17:15.

-Odličan prijem Ćendića zatim i napad po paraleli. Mladost i dalje u igri.

-Sa druge strane Vučičević vodi ACH ka osvajanju seta.

-20:17 za domaći sastav. Greška domaćih. Ćendić na servisu za 19 timski oen Mladosti.

-Odličan napad domaćeg blokera, 21 poen za ACH Volley.

-Silan napad Vučičevića. 22:19. Domaći bliže osvajanju prvog seta.

-23:20. Jovan Delić na servisu.

-Vučičević za meč loptu!

25:20! Kraj meča! Pobjeda ekipe ACH Volley rezultatom 3:1 u setovima!

KRAJ

Odbojkaši Mladosti pružili značajan otpor favorizovanoj ekipi ACH Volleya. Nakon 1 časa i 37 minute igre, prošlogodišnji osvajač MEVZE, slavio je rezultatom 3:1 u setovima. Jovan Delić u redovima gostiju, postigao je 28 poena. Ekipa Mladosti nastavlja put ka krajnjem odredištu, a to je ostrvo Korzika.