Odbojka

Superiorno izdanje ŽOK Bimal-Jedinstva u Kamniku

Nastavak takmičarskih obaveza ŽOK Bimal-Jedinstva u Srednjoevropskoj odbojkaškoj ligi MEVZA, donio je mnoštvo razloga za radost svim ljubiteljima višestrukog prvaka Bosne i Hercegovine. Meč odigran u Kamniku pripao je brčanskom sastavu, koji je rezultatom 1:3 u setovima, ubjedljivo savladao domaću ekipu Calcit Volleya. 25:20, 23:25, 23:25, 18:25, glasio je rezultat po setovima.

Izabranice Smaila Pezerovića, nakon jednonedeljne pauze, putovale su u Kamnik, na megdan domaćoj ekipi , gdje su još jednom pokazale da se i kao debitanti nalaze među najjačim ekipama u ovogodišnjem izdanju MEVZE.

Početak susreta nije krenuo po volji Brčanskih princeza. Uprkos određenim kadrovskim problemima, domaći sastav je prikazao znatno bolju igru u prvom setu. Vidljivi su bili problemi na prijemu za ŽOK Bimal-Jedinstvo. Blok domaćeg sastava, takođe je dobro funkcionisao u ovom periodu što je domaćim igračicama u ranoj fazi susreta, obezbijedilo prednost 14:4. Nije se predavalo ŽOK Bimal-Jedinstvo. Pokušavali su preko Radiškovićeve uhvatiti rezultatski priključak za Calcitom ali dalje od 4 poena zaostatka u prvom setu, nisu mogle.

Drugi set donosi radikalno drugačiju sliku na parketu. Zaigrale su gošće u domenu svojih mogućnosti što je prouzrokovalo velike probleme domaćoj ekipi. Pored Radiškovićeve, probleme domaćem sastavu stvarala je i Ivana Radović. Ubrzo su gošće stekle zavidnu rezultatsku prednost koju su očuvale do samog kraja seta. Prišle su odbojkašice Calcita i na poen razlike, bilo je 18:19 u jednom trenutku ali ŽOK Bimal-Jedinstvo je zadržalo koncentraciju i blokom Ane Gajić u finišu seta, riješilo drugi period u svoju korist, rezultatom 23:25.

U trećem setu, razigrala se i Alexandra Vajdova, ekspresno je ŽOK Bimal-Jedinstvo stiglo do prednosti 1:5. Uslijedila je serija domaćih, smanjile su rezultat na 5:6 ali su gošće ponovo preuzele kontrolu nad mečom i uvećale stečenu prednost. Na semaforu je stajalo 11:17. Važan momenat uslijedio je nakon toga, crveni karton dodijeljen gostujućem treneru, Smailu Pezeroviću, pogurao je domaći sastav ka smanjenju zaostatka, što je Calcit i uspio i prišao na dva poena zaostatka, 15:17. Do okončanja trećeg seta, rutinsko odrađivanje posla i mirno privođenje seta kraju. Ponovo je rezultat glasio 23:25.

Nastavile su igračice višestrukog prvaka Bosne i Hercegovine da gospodare parketom dvorane u Kamniku. Razigrana Anđelka Radišković predstavljala je neriješivu enigmu za domaćina. Servisima je stvarala velike probleme Calcitu. Adekvatnu pomoć predstavljale su Vajdova i kapiten Amira Husić, koje su dovele gošće u vođstvo 8:12. Rezultat je nedostižan za domaću ekipu, nastavljena je serrija ŽOK Bimal-Jedinstva, krunisana ubljedljivim osvajanjem 4. seta, 18:25.

Anđelka Radišković, najbolji poenter dosadašnjeg izdanja MEVZA lige, realizator je 29 poena za ŽOK Bimal-Jedinstvo u ovom susretu.

Posle neočekivanog poraza od UOK Volleya, uspjeli smo da na teškom gostovanju izvučemo tri boda i da se popnemo na sami vrh u MEVZA ligi , što nam daje veliki podstrek i samopouzdanje za nastavak takmičenja, sada nam se apetiti povećavaju i idemo do samog vrha , jer naš kvalitet nam to dozvoljava.

Izjavila je Katarina Popović, libero brčanskog sastava.

Sa ovom pobjedom, ekipa ŽOK Bimal-Jedinstva popela se na 2. poziciju prvenstvene tabela, sa 16. osvojenih bodova.