Odbojka

Ples princeza u gradu na Neretvi

Kaznena ekspedicija iz Brčkog surovo djelovala na parketu dvorane u Mostaru.

Odbojkašice Bimal-Jedinstva, na ubjedljiv način izvojevale pobjedu protiv rivala iz Mostara. Domaće bez ispaljenog metka. Bilo je 14:25, 12:25, 13:25.

Od samog starta duela, na terenu je postojao samo jedan tim. Gošće od prvih poena veoma ubjedljive. U finišu prvog seta, prednost od 7 poena predstavljala je konstantu. Do konačnice, još ubjedljivije u završnici za plus 11 na kraju prvog seta.

Otvaranje drugog seta kao iz bajke, 5-0 na startu i poziv domaćem strategu za rekaciju. Vratile su se domaće, smanjile na -3 ali više nisu mogle. Ponovo serija Bimal-Jedinstva, još ubjedljivije je izgledalo nakon serije 14-4 u ostatku igre u drugom setu. Odbojkašice SOK Mostara nisu imale odgovor na pristup gošči iz Brčkog.

Treći set, čin formalnosti, rana prednost i rezultat 8-2 trasirali su put ka novom trijumfu. Odlična igra u polju i rutinski privođenje kraju, za konačnih 3-0 u setovima.

Bimal-Jedinstvo je stopostotno na otvaranju šampionata. Aktuelnim vladarkama domaće odbojke, za sada nema dostojnog izazivača na domaćoj sceni.