Odbojka

OK Mladost Brčko – Lausanne UC : MLADOST U OSMINI FINALA CEV CUPA !!

OK Mladost Brčko – Lausanne UC

18:55 U toku su završne pripreme pred početak susreta. Igrači oba tima nalaze se na zagrijavanju…

19:06h

1 SET :

-Početno vođstvo Mladosti, 4:3. Amar Sokolar na servisu…

-6:5 vođstvo Mladosti, odličan napad preko Vojaka.

-8:8, dobar napad gostiju iz zone 6. Prevel na servisu.

-Mladost u naletu, 10-8 vođstvo Brčaka, tajmaut gosti.

-Ponovo odličan napad Prevela iz zone 6, gosti smanjuju na 11:10.

-14:12, novo vođstvo Mladosti, vrhunski servis Nemanje Božića.

-16:14. Napad ponovo preko Božića, odlična sekvenca tehničara Vidovića.

-16:16. Odličnim blokom zaustavljen Sokolar.

-17:18. Vođstvo gostiju, servis greška tehničara Vidovića.

-22:20. Problemi za Mladosti na prijemu. Gosti siloviti iz zone 6. Koračaju ka osvajanju prvog seta.

-20:24. Ubjedljivo vođstvo gostiju, tajmaut Branko Mišić.

-25:21. Nakon boljeg ulaska Mladosti u meč, gosti dobrim prijemom preuzeli kontrolu nad dešavanjima i zasluženo osvojili prvi set.

2 SET:

-Početak drugog seta, na servisu Vidović. 1-0 za Mladost.

-3:1. Ponovo bolji početak Mladosti. Gosti uzvraćaju, Stevanović na servisu. 2-3.

-Prvi tempo za Eminovića, Mladost u vođstvu, 4:3.

-KAKAV POTEZ LIBERA LUKIĆA, BOŽIĆ U NAPADU, POEN ZA MLADOST.

-Božić održava Mladost u igri, odlična paralela za 7:7.

-Eminović- Božić, vrhunski dvojni blok, Mladost ponovo u vođstvu, 10:9.

-12:11. Ponovo odlična saradnja Vidovića i Eminovića, gosti nemaju riješenja.

-Božić nadmudruje gostujuću odbranu, novi poen za Mladost.

-16:16. Novi egal na stanju, žestoka borba za svaki poen.

-16:18, gosti ponovo u seriji, Branko Mišić, novi tajmaut.

-Stevanović servis greška, 19:19

-Hohne i Prevel sa jedne , Božić sa druge strane. 22:23. Žestoka borba na terenu. Mišić uvodi Gajića na servis.

-Prva set lopta za goste nije iskorištena, Čolo na servisu. Novi tajmaut pred odlučujuće poene.

Servis greška Almira Čole, gosti osvajaju i drugi set. 0-2. Teška situacija za Mladost.

3 SET:

-3:2 Mladost, Gajić servis greška. Uvodni egal rezultat.

-Hohne griješi, Mladost vodi 5:3. Lausanne tajmaut.

-Gosti nastavljaju sa napadima iz zone 6, Hohne izjednačuje rezultat, 6:6.

-Gosti prave mini seriju od dva poena, vođstvo Švajcaraca 8:6. Tajmaut Branko Mišić.

-Haksen griješi na servisu, prilika za Mladost.

-Greška Božića, vođstvo momaka u plavoj opremi.

-8:10 Trakić na servisu.

-12:9. Gosti znatno bolji u polju. Mladost ima problema sa prijemom. Neiznuđena greška Božića. 9:13.

-Greška Vojaka, aut. Ulazak Ćendića prvi vođstvu gostiju, 11:16. Gosti na pragu osvajanja seta.

-Jovan Delić održava Mladost u životu, 13:19.

-Problemi za Mladost na prijemu, gosti neumoljivi u napadu, 13:23. Lausanne ima ubjedljivo vođstvo.

-14:24. Set lopta za goste.

-Greška Jovana Delića na servisu, očekuje nas zlatni set.

ZLATNI SET :

-Vidović, Lukić, Božić, Delić, Vojak i Gajić počinju set za Mladost. Gosti na servisu.

-Odličan servis Prevela, na startu, prvi poeni pripadaju gostima. Tajmaut Mladost. 0:2.

-Nemanja Božić, odličana dva dijagonalna napada, 3:3 Tajmaut Lausanne UC.

-Eminović, Vidović, Božić, TROJNI BLOK ! Vođstvo Mladosti!!

-Maratonski poen pripada gostima, ponovo napad iz zone 6.

-6:8, gosti prelaze u vođstvo, problemi za Mladost pri prijemu servisa.

-8:10. Prevel na servisu.

-Vrhunski napad Delića, 9:10. Neizvjesnost na nivou. Dramatična završnica. Vidović na servisu.

KAKAV SERVIS DELIĆA, VOĐSTVO MLADOST! DELIRIJUM U DVORANI !!!!

-13:11 MLADOST !!!! DELIĆ NA SERVISU !!!

-14:12. SET LOPTA MLADOST !!!

-AZUUUUUUUR EMINOOOOOOVIĆĆĆĆĆ, GOTOVO JEEEE ! MLADOST JE PUTNIK U OSMINU FINALAAAA !

-SVE ČESTITKEEE NAŠIM MOMCIMAAAA !!!!!

Odbojkaši Mladosti, uprkos ogromnim poteškoćama, odličnom igrom u najvažnijim momentima obezbijedili ukupnu pobjedu i prolazak u osminu finala. Naredni protivnik, prvaku Bosne i Hercegovine, biće francuski predstavnik GFC Ajaccio Volley Ball!

Nemanja Božić, sa 18 osvojenih poena istakao se u redovima Mladosti.