Atletika Fan Zone Fight Club Fudbal Košarka Odbojka

Odlikovani najbolji sportisti Brčko distrikta za proteklu godinu

Jubilarna, 20. manifestacija “Izbor sportiste godine” u distriktu, održana je sinoć u brčanskom Domu Kulture. Na ceremoniji su proglašeni najuspješniji pojedinci, sportski kolektivi i sportski događaj godine.

Za najboljeg sportistu Brčko ditrikta u protekloj godini proglašen je Srđan Samardžić, atletičar kluba “Maraton” i reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Godinama sam proglašavan najboljim atletičarem Brčko distrikta i imao sam zapažene rezultate. Donio sam prvi put balkansku medalju s atletskog takmičenja u seniorskoj konkurenciji u Brčko i nadam se da ću biti još bolji i ostvariti normu za neko veće takmičenje.

Izjavio je Srđan Samardžić.

 

Za najbolju sportistkinju, proglašena je odbojkašica ŽOK Bimal-Jedinstva, Ana Gajić.

Čast mi je što sam po drugi put izabrana za najbolju sportiskinju Brčko distrikta, a sve to sam postigla zahvaljujući svom klubu – rekla je Gajićeva ističući da vjeruje da će i sljedeće godine braniti boje Bimal Jedinstva, kome je pripala titula najuspješnijeg sportskog kolektiva.

Najvrijednije nagrade sportistima uručio je gradonačelnik Brčko distrikta Siniša Milić koji je čestitao sportistima te istakao da će Vlada Brčko distrikta u budućem periodu dodatno pomoći razvoju sporta i ostvarenju još boljih rezultata.

Nama u Vladi predstoji da radimo na poboljšanju sportske infrastrukture kako bi imali još značajnije rezultate.

Rekao je prvi čovjek Brčko distrikta.

-LAUREATI:

Najuspješniji sportista sa invaliditetom: Damir Brodlić

Najuspješnija sporstistkinja altletike i ostalih grana sporta: Kristina Trkulja

Najuspješniji sportista sportova na vodi: Jasmin Klebić

Najuspješniji sportista borilačkih sportova: Redžep Brkić

Najuspješniji sportista dvoranskih sportova: Mlađan Lukić

Njauspješnija fudbalerka: Marija Damjanović

Najuspješniji sportski novinar: Stjepan Bogutovac

Najuspješniji dugogodišnji sportski radnik: Neđo Ilić

Najuspješniji trener: Edin Baković

Najuspješnija mlada sportistkinja: Amna Šehić

Najuspješniji mladi sportista: Sejdo Huremović

Njazaslužniji kolektiv za razvoj atletike: Atkletski klub Cross

Njauspješniji klub borilačkih sportova: Sportsko društvo “Pobjednik” Brčko distrikt

Najuspješniji klub dvoranskih sportova: “OK Mladost” Brčko distrikt

Najuspješniji fudbalski klub: FK Jedinstvo Brčko

Najuspješniji omladinski pogon: “KK Lavovi” Brčko

Najuspješniji sportski kolektiv: “ŽOK Bimal-Jedinstvo” Brčko ditrikt

Specijalno priznanje: Ljubiša Ristić

Sportski događaj godine: WDSF Brčko Open Championship 2019, škola plesa “Mambo”

Facebook Komentari