Odbojka

Odbojkaši Mladosti poveli u polufinalnoj seriji kupa BiH protiv Kaknja 78

Prvi susret polufinalne serije kupa BiH između dobro poznatih rivala, protekao u znaku brčanskih odbojkaša, koji su ubjedljivim rezultatom 0:3 u setovima, savladali ekipu Kaknja 78 i poveli u seriji, 0:1.

Odbojkaši brčanske Mladosti ponovo na visini zadatka. Ponovo kada je najpotrebnije.

Gostovanje u Kaknju, u okviru prvog susreta polufinala kupa, došao je u teškom momentu za prvake naše države. Uslijed nekolicine povreda ali i problema sa virusom, sastav Mladosti, po ko zna koji put ove sezone, morao je improvizovano djelovati.

Ipak, kvalitet, jasno vidljiv na strani Brčaka, došao je do izražaja tokom meča. Domaća ekipa, propustila je svoju šansu u prvom setu koju su izgubili na razliku,29:31. Velika i psihološka inekcija nakon dugotrajnog seta, pomogla je gostima da poprilično ubjedljivo, naredna dva seta riješe u svoju korist. Rezultat pomenutih setova glasio je 20:25 i 18:25 u korist Mladosti.

Drugi meč u seriji, biće odigran u dvorani brčanske Gimnazije po naknadno utvrđenom terminu.