Odbojka

MOK Jedinstvo Brčko uspješno na teškom gostovanju u Bijeljini

Odbojkaši brčanskog Jedinstva, u okviru 15. kola Premijer lige BiH, savladali hrabru ekipu Radnika iz Bijeljine i time ovjerili prvo mjesto na tabeli najelitnijeg takmičenja u državi. Rezultat, nakon igre kroz pet setova, glasio je 2:3 u korist sastava iz Brčkog. Po setovima (26:24, 23:25, 25:21, 21:25, 11:15).

Nastavak gostujuće turneje na startu drugog dijela šampionata, donio je i nastavak pozitivne serije rezultata za ekipu Edina Bakovića. Pomenuti stručnjak u ovom meču nije mogao računati na Okovića i Markovića, što je u sinoćnjem meču pružilo šansu mladom Balaću i Ganiloviću, na poziciji tehničara odnosno libera.

Ekipa Radnika, pružila je možda i najbolju partiju u dosadašnjem toku šampionata. Ispostaviće se, nedovoljno da se savlada Jedinstvo, koje je uprkos poteškoćama na servisu tokom susreta, uspijela da odigra završnicu na nivou koja im je obezbijedila novi trrijumf.

Meč prepun rezultatskog preokreta, prevagu je dobio tokom četvrtog seta, kada su gosti nadoknadili rezultatski zaostatak u ključnim momentima i stigli do velike psihološke prednosti pred odlučujući set. Završni, pet set, riješen je početkom istog, kada su Brčaci stigli do rano stečene prednosti, koju su samouvjereno očuvali do kraja meča.

Ovaj susret, potvrda je da će Jedinstvo u budućnosti, u velikoj mjeri moći da računa na mlade igrače koji tek treba da stasaju u stubove stabilnosti tima.

Naredno kolo, igračima Jedinstva donosi susret protiv ekipe Maglića.