Odbojka

Mladost vlada gradom odbojke!

Dugo iščekivani derbi susret drugog kola Premijer lige za odbojkaše potvrdio suverenog vladara odbojkaške teritorije Brčko distrikta. Mladost bez izugbljenog seta, nadigrala formalnog domaćina, ekipu Jedinstva.

Mladost je u ovom trenutku ipak kvalitetniji rival u odnosu na Jedinstvo.

Počeli su dobro gostujući odbojkaši na današnjem meču. Već na samom startu, na pogon Eminovića stigli su do 5 poena prednosti što su uspijeli održavati do finiša seta. Jedinstvo u završnici izgleda kao poptpuno novi tim i uvodi set u poene na razliku. Agilnošću, prednjačio je Mirković u taboru domaćih. Mladost ipak pribranija kad je bilo potrebnije, 28:30 pri uvodu i početno vođstvo.

Nastavak ponovo ponudio bolje otvaranje Mladosti. Nekoliko lijepih poteza Delića izostavilo je rezultatsku neizvjesnost. Jedinstvo se suočilo sa problemima na prijemu tokom određenog dijela druge etape. Mladost koristi priliku za 0:2, rezultat 20:25.

Momentum na strani Mladosti, blok je dobro funckionisano večeras. Jedinstvo nije imalo snage za povratak. Delić uz pomoć Sokolara i Eminovića trasira put Mladosti ka trijumfu. Pokušao je Baković time-outom pri rezultatu 11:18 u trećem setu razmrdati domaći tim, nije vrijedilo. Pečat ovjere susreta pripao je Deliću za konačnih Jedinstvo Maldost 0:3.

Ekipa Mladosti posmatrajući istoriju međusobnih duela, vodi ukupnim omjerom 25:8 protiv gradskog rivala. Odbojkaši Jedinstva i nakon 6 godina posta, sačekaće dodatno na prvi trijumf protiv aktuelnih šampiona.

Najbolji poenter susreta bio je korektor brčanske Mladosti, Jovan Delić sa 19 osvojenih poena.