Odbojka

Brčanke osvojile Zagreb

Odbojkašice Ženskog odbojkaškog kluba “Bimal-Jedinstvo” Brčko su u 4. kolu Srednjoeuropske lige MEVZA gostovale u Zagrebu. “Brčanske princeze” su imale susret sa Hrvatskim akademskim odbojkaškim klubom “Mladost” Zagreb. Član stručnog stožera brčanskog kluba Mirsad Elezović ističe dobro otvaranje utakmice i osvajanje prvog seta 22:25. U drugom opuštanje koje koriste Zagrepčanke, te slijedi rezultat 25:14 i izjednačenje u setovima.

Nakon savjetovanja sa trenerom Smailom Pezerovićem, “Brčanske princeze” su zasjale punim sjajem u trećem setu sa uvjerljivih 12:25 i u četvrtom sa 22:25 za pobjedu i bodove koje su donijele u Brčko.

Sada su dobrostojeće na tabeli i konkurenciji sedam klubova. Nalaze se na trećem mjestu sa 6 bodova poslije tri odigrane utakmice. Odmora nema, te već u petak 8. novembra u dvorani brčanske Gimnazije u 19 sati, derbi lige, ŽOK “Bimal-Jedinstvu” dolazi, druga na tabeli, ekipa “Nova KBM Branik”