Odbojka

Blještavi momenti MOK Jedinstva iz Brčkog

Odbojkaši Jedinstva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine gdje ih očekuje bolji iz susreta OK Mladost- OK Kakanj 78.

Lider regularnog dijela prvenstva Bosne i Hercegovine na svom parketu ubjedljivo savladao ekipu Ljubinja i time zakazao borbu za pehar namijenjen pobjedniku Kupa BiH.

Uprkos problemima sa zdravstvenim biltenom određenih igrača pred ovaj susret, odbojkaši Jedinstva bez većih problema su savladali goste iz Ljubinja rezultatom 3:0 u setovima.  Uvodna dva seta riješili su identičnim rezultatom u svoju korist, bilo je 25:18 u oba slučaja. Nešto konkretniji otpor, gosti su pružili u trećem setu ali dalje od 20 timskih poena nisu mogli.

MOK Jedinstvo ovom pobjedom ispunilo je jedan od primarnih ovosezonskih ciljeva. Takođe, plasman u finale predstavlja svojevrstan poklon treneru Bakoviću koji je, na manifestaciji izbora sportiste godine, izabran za trenera godine u Brčko distriktu za proteklu godinu.

Uspjeh je ovo kojeg svi dijelimo kao tim. Hvala upravi kluba na podršci a posebna zahvalnica mojim igračima koji su nazjaslužniji za moju nominaciju.

Rekao je šef stručnog štaba Jedinstva, Edin Baković.