Košarka

ŽKK Brčanka nastavila sa kvalitetnim nastupima

Zaostali susret VII kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine za djevojke, odigran je sinoć u dvorani Tehničke škole u Brčkom. Domaća ekipa ŽKK Brčanke nastavila je niz uspješnih izdanja, savladavši gošće iz Banja Luke, ekipu Mladog Krajišnika, rezultatom 61:60. (15:20, 13:10, 18:13, 15:17)

Seriju uspješnih rezultata, nakon pobjede nad ekipom Igmana, košarkašice Brčanke nastavile su i u drugom vezanom meču na domaćem parketu. Domaća ekipa, nakon 6. ostvarene pobjede u prvenstvu, zauzima 6. poziciju na prvenstvenoj tabeli, sa 18 osvojenih bodova.

Nakon nešto slabijeg ulaska u meč, djevojke iz Brčkog konkretnije su zaigrale u nastavku. Početni period pripao je gošćama rezultatom 15:20. Prednost domaćeg terena tek je u nastavku dolazio do izražaja. Blagu ulogu favorita, domaće igračice su adekvatno koristile u nastavku.

Dvije četvrtine bile su potrebne Brčankama da u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist. Predvođena Mirelom Halilović, domaća ekipa u poslednji kvartal ulazi sa prednošću od 3 poena razlike. Uzbudljiva poslednja četvrtina ponudila je mnoštvo neizvjesnosti. Na 3 minute do kraja meča, ŽKK Brčanka imala je 10 poena prednosti. Ipak, hrabra ekipa Mladog Krajišnika nije posustajala u svojoj borbi što je dovelo do dramatične završnice, u kojoj su gošće čak i uspjele da povedu na 40 sekundi do kraja susreta.

I takav scenario bio je nedovoljan da se savlada domaća ekipa. Kvalitetnim napadom preko Ajle Mihmić u samoj završnici, Brčanka dolazi do novog vođstva, ispostaviće se i konačne pobjede.

Mirela Halilović ostvarila je double-double učinak na ovom meču. Uz 15 poena, upisala je i 12 skokova. Mikaela Stanton, na ovom meču, postigla je 17 poena. Adekvatnu podršku predstavljala je i Ajla Lević sa 10 poena.