Košarka

Real opravdao ulogu favorita u “Areni”

BELGRADE, SERBIA - NOVEMBER 07: James Gist (C) of Crvena Zvezda in action against Walter Tavares (R) and Facundo Campazzo (L) of Real Madrid during the 2019-2020 Tukish Airlines Regular Season Round 7 game between Crvena Zvezda mts Belgrade and Real Madrid at Stark Arena on November 7, 2019 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)
Raspucali su se košarkaši “kraljevskog” kluba u posljednjem kvartalu, te su slomili otpor šampiona Srbije i Jadrana i upisali novi trijumf.

U okviru sedmog kola Evrolige, Crvena zvezda je u “Štark Areni”, pred oko 16,5 hiljada gledalaca, dočekala ekipu madridskog Reala, gosti su ipak odnijeli cijeli plijen iz Beograda, slavili su sa 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26).

Košarkaši Reala su bolje otvorili prvi kvartal, poveli su sa 7:2, ali je Zvezda napravila seriju 7:0 preko Gista i Brauna, te je došla do prvog vođstva na meču.

Ipak, Real serijom 5:0 zatvara deonicu i sa tri poena viška odlazi na prvi odmor.

Dodali su gas gosti u drugom kvartalu, pa su već sredinom četvrtine stigli do viška od 10 poena, Zvezda nije imala rješenja u napadu.

Držali su se “crveno-beli” u finišu, a onda je nestvarnu trojku pogodio Rudi Fernandez i na minut i po do kraja donio devet poena viška gostima.

Vratila se ponovo Zvezda, prišla na minus od četiri poena nakon trojke Berona, ali je Ljulj u posljednjim sekudama poluvremena pogodio jedan nevjerovatan šut, potpuno van balansa, za +6 u korist “kraljevskog” kluba.

Raspucali su se i jedni i drugi na startu drugog poluvremena, Real je uspijevao da zadrži prednost sve do sredine kvartala, kada se razigrao Boriša Simanić, pa su “crveno-beli” istopili prednost rivala.

U finišu dionice dolaze domaći košarkaši i do preokreeta, nakon trojke Moa Fajea.

Ispostavilo se da su njegovi poeni bili poslednji u trećoj četvrtini, te je Zvezda nakon 30 minuta košarke imala tri poena prednosti (52:49).

Loše je Zvezda otvorila poslednji kvartal, Real je napravio seriju 9:0, trojke su pogodili Rudi, Kozer i Ljulj, a “crveno-beli” su bili bez poena u prva četiri minuta odlučujuće dionice.

Pogodio je Fernandez još jednu trojku za +9, a Zvezda prve poene u posljednjoj dionici postiže sa linije za slobodna bacanja na 4:41 do kraja susreta, precizan je oba puta bio Bili Beron.

Kada se činilo da Zvezda hvata priključak, uslijedila je nova trojka iskusnog Rudija Fernadeza za +10 na dva i po minuta do kraja.

Mučila se Zvezda u napadu, a presuda je stigla na 1:13 do kraja, kada je novu trojku pogodio Fabijan Kozer za +12.

Pogodili su košarkaši Reala čak sedam trojki u posljednjem kvartalu, “crveno-beli” su bili bezidejni u napadu u odlučujućoj dionici, pa su postigli samo dva poena iz igre.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji Ljulj sa 16 poena, zabilježio je i pet asistencija, ali je najkorisniji u pobjedničkom sastavu bio Valter Tavareš sa 11 poena i devet skokova (indeks 21), 12 poena dodao je Rudi Fernandez.

Kod Zvezde 17 poena Bilija Berona, 14 je uz šest skokova i pet asistencija dodao Lorenco Braun.

Nakon ovog susreta Zvezda na 2-5, Real je vratio pozitivan učinak, imaju 4-3 nakon sedam kola Evrolige.