Košarka

Pozovi Bjelicu radi preokreta! Karmelo i Rouz vratili vrijeme, koševi za pobjedu!

Nemanja Bjelica bio jedan od ključnih ljudi Kingsa u preokretu u pustinji, Karmelo Entoni i Derik Rouz nas vratili u stara dobra vremena!

Kingsi su podigli glavu nakon lošeg perioda, uspjeli su da dobiju dva meča u nizu, ali i dalje su osam utakmica ispod 50%. Kingsi su odnijeli pobjedu iz pustinje, slavili su protiv Feniksa uz 19 poena i 7 skokova Nemanje Bjelice. Bogdanović je propustio još jedan meč, njegov tim se vratio sa -21 i dobio utakmicu. D’Aron Foks je vodio tim sa 27 poena, na nešto više od četiri minuta prije kraja trećeg perioda bilo je 83:62 za Sanse, ali je zakucavanjem Bjelice, gost poveo 92:91 osam minuta pre kraja. Šokirani domaćin nije uspio da odgovori, Devin Buker je ubacio 34 poena, u strašnoj je seriji, ali to ne pomaže ekipi, opet su izgubili posle preokreta.

Recimo i to da je Bjelica odigrao najviše minuta u sezoni, 38, a da je čak 14 poena postigao u poslednjoj četvrtini.

Lejkersi su rasturili Njujork, bilo je +30 na kraju, Lebron je ubacio 31 poen, ali je Entoni Dejvis posle nezgodnog pada povrijedio leđa i bio prinuđen da napusti meč u drugom dijelu. Ipak, nema većih problema, samo jak udarac, bolno, ne i opasno, imao je sreće.

Ovo je najbolja sezona Lejkersa od jeseni 2008. kada su startovali 30-6, te godine su osvojili 15. od 16 titula prvaka.

Marko Gudurić je opet sa klupe odgledao pobjedu Memfisa, dobili su Minesotu, Morant i Dilon Bruks su izrešetali koš “Vukova”, sezona počinje da liči na malo čudo, trebalo je da “Grizliji” uče da gube, ali oni su deveti na zapadu i imaju samo pola pobede manje od San Antonija, ako ovako nastave čeka ih iznenađujuća borba za plej of.

Kris Pol je sa 28 poena održao čas košarke u Bruklinu, Oklahoma je nastavila sa odličnim partijama, a Netsi tonu. Pol je inače u poslednjoj četvrtini i produžetku dao 20 od 28 poena, na kraju je odlično Džildžes Aleksander bacanjima dotukao domaće u poslednjem minutu produžetka. Ovo je za Bruklin sedmi poraz u nizu.

Iznenađenje u Kanadi, razmahao se Vajtsajd, centar Portlanda je uz 14 poena, imao 16 skokova i čak 7 blokada, odbrana gostiju je odradila veliki posao, Melo Entoni je dodao 28 poena, pa su Blejzersi neočekivano slavili preko granice.

Tamo se teško pobjeđuje, pet godina već nisu slavili u Torontu, ali je niz prekinuo Melo koji je postigao poslednji koš na utakmici. Portland je u lošoj formi, 6 poraza u 7 mečeva, ali će ovaj trijumf biti veliki podsticaj za tim.

Detroit je isčupao pobjedu u Ohaju, Dramond je uz 23 poena imao 20 skokova, ponovo je Derik Rouz da 24 poena razigrao ekipu, ubacio ključne poene, pa su Pistonsi slavili iako su gubili 15 razlike u prvom poluvremenu. Kavsi imaju problem, nije da su nešto očekivali od ove sezone, ali su mnogo utakmica izgubili u poslednjoj četvrtini. Kevin Lav je ubacio 30 poena, ali samo dva šuta kada se lomilo, a domaćin poslednja tri minuta nije postigao koš.