Košarka

NBA noć puna iznenađenja

Velika iznenađenja imali smo u drugom danu playoffu. Bucksi i Lakersi upisali su poraze protiv Orlando, odnosno Blazersa. Oklahoma i Miami za razliku od Bucksa i Lakersa, očekivano su upisali pobjede.

Los Angeles Lakers vs Portland Trail Blazers 93:100

Svaku utakmicu koju smo igrali do sada bila je kao playoff utakmica. Tako da smo bili pripremljeni za utakmicu kao što je ova. Ovo je samo jedna pobjeda. Sretan sam što smo u playoffu opet, ali moramo ići na iduću utakmicu.

Lillard je u pobjedi protiv Lakersa imao 34 poena. LeBron James je bio najbolji kod Lakersa i ubacio je 23 poena, 17 skokova i 16 asistencija. Blazersi su ušli u playoff tako što su pobijedili u play in utakmici Memphis Grizzliese. Ovo im je sedmi nastup zaredom u playoffu. Igrali su bez Zacha Collinsa koji je imao ozljedu gležnja. U drugom poluvremenu ove utakmice imali smo pravu playoff košarku. Portland je ukupno postigao 43 poena, a Lakersi 37. Još jednu sjajnu utakmicu imao je i Jusuf Nurkić koji je postigao 16 poena i uhvatio je 15 skokova. Anthony Davis imao je 28 poena i 11 skokova. Za Lakerse ovo je bio prvi nastup u playoffu od 2013.

Milwaukee Bucks vs Orlando Magic 110:122

Bucksi su ušli u ovogodišnji playoff s nadom da dođu do prvog naslova od 1971. Ali nisu imali dobar početak. Nikola Vučević ubacio je rekord karijere u playoffu 35 poena i uhvatio je 14 skokova za pobjedu Orlanda. Terrence Ross je imao 18 poena, a Gary Clark 15 poena. Bucksi su i dalje veliki favoriti u ovoj seriji, ali ovo im je bio ozbiljan udarac na početku playoffu. Giannis Antetokounmpo završio je utakmicu s 31 poenom, 17 skokova i sedam asistencija. Bucksi su imali šut za tri 14-42. Pobijedili su četiri puta Orlando u regularnom dijelu sezone, ali su u prvoj utakmici razočarali. Orlando je odigrao dobru utakmicu u obrani. Forsirali su Giannisa da ide na skok šut, a Bucksi su imali 16 izgubljenih.

Indiana Pacers vs Miami Heat 101:113

Jimmy Butler predvodio je Miami s 28 poena, a Goran Dragić imao je 24 poena. Pacersi su osim poraza izgubili i Victora Oladipa zbog ozljede oka. Adebayo je imao 17 poena, deset skokova i šest asistencija. Kod Pacersa najbolji su bili T.J. Warren i Malcolm Brogdon koji su imali svaki po 22 poena. Oladipo koji je morao napustiti utakmicu odigrao je samo osam minuta prije nego što je ozlijedio oko. Ali ne radi se o nikakvom ozbiljnijem problemu. Ove dvije momčadi igrale su između 2012.-2014. tri serije zaredom, Miami je svaki put izašao kao pobjednik, a dobro su krenuli i sada.

Houston Rockets vs Oklahoma City Thunder 123:108

Iako su bili bez Russella Westbrooka Rocketsi su uspjeli doći do pobjede. James Harden predvodio je momčad s 37 poena i 11 skokova. Jeff Green imao je 22 poena, a Eric Godon imao je 21. Klupa je imala odličnu utakmicu s 42 poena. Danilo Gallinari izjednačio je rekord playoffa u karijeri s 29 poena za Oklahomu. Chris Paul je imao 20 poena, deset skokova i devet assitencija. Houston je na poluvremenu imao vodstvo 68:52. Kontrolirali su susret u drugom dijelu, a u četvrtu četvrtinu ušli su s prednošću od +21. Oklahoma nije imala snage napraviti nekakav preokret i Houston je upisao pobjedu u prvoj utakmici.