Košarka

Košarkašice ŽKK Brčanke nadigrale ekipu Igmana na domaćem parketu

Košarkašice iz Brčkog ostvarile 5. ovosezonsku pobjedu. Borbenom igrom na domaćem terenu, savladale ekipu Igmana iz Sarajeva.

Neizvjesna ali i borbena utakmica prevagnula je na stranu konkretnije ekipe u ovom duelu. Blagu terensku incijativu domaće igračice materijalizovale su vođstvom na poluvremenu. Prvije dvije četvrtine, ŽKK Brčanka je riješila u svoju korist, rezultatom 30:27.

Predvođene raspoloženom Ajlom Mihmić, uz adekvatnu podršku Mirele Halilović i Mikaele Stanton, još efikasnijim nastupom u nastavku, domaće igračice nisu dozvolile gošćama da značajnjije ugroze njihovo vođstvo.

Krajnji rezultat glasio je 68:62 u korist motivisane ekipe Brčanke. Pomenuta Ajla Mihmić ostvarila je double-double učinak na ovom meču. Uz 27 postignutih poena, zabilježila je i 11 skokova.

Več danas, ekipa Brčanke nastavlja sa takmičarskim obavezama. Zaostali meč protiv ekipe Mladog Krajišnika, domače igračice odigraće sa početkom u 18:30 časova. Susret će biti odigran u dvorani tehničke škole u Brčkom.