Košarka

Košarkašice Brčanke pretrpjele osmi ovosezonski poraz

Košarkašice Brčanke, poražene na gostovanju u Konjicu u okviru 15. kola košarkaškog prvenstva BiH za žene. Bolji rival,tokom uzbudljivog meča bila je istoimena ekipa domaćina, rezultatom 69:66.

Neizvjestan meč odigran u Konjicu, ipak pripao domaćoj ekipi koja je uspjela da ostvari važnu pobjedu protiv djevojaka iz Brčkog.

Uprkos minimalnom vođstvu nakon prvog poluvremena 34:35, ekipa Brčanke posustala u nastavku i dozvolila domaćoj ekipi da nešto konkretnijom igrom u završnici dođe do prijeko potrebne pobjede.

Priliku za povratak na pobjedničke staze, košarkašice Brčanke će imati u narednom susretu kada u Brčkom gostuje ekipa Rudar Sporta, sastav sa začelja tabele.

Tokom pomenutog meča u Konjicu,  ekipu Brčanke u košgeterskom smilu je predvodila Mirela Halilović sa 22 poena. Ajla Lević je dodala 16, Mihmić Ajla 14.