Košarka

Košarkaši Brčko Distrikta nastavili pobjednički niz

Košarkaši Brčko Distrikta uspješno položili ispit na teškom gostovanju na Ilidži. Rezultatom 71:77, savladali domaću ekipu Igman Burch Univerziteta i time vezali četvrti uzastopni trijumf u košarkaškoj a1 ligi.

Odloženi susret 16. kola košarkaške a1 lige, odigran je sinoć na Ilidži. Brčanski sastav nakon furioznog prvog poluvremena, uspio sačuvati koncentraciju u najvažnijim momentima tokom završnice te slaviti veoma važnu pobjedu koja dodatno budi snove o ulasku u playoff.

Obje ekipe bilježe nešto sporiji ulazak u meč, koji je na početku obilovao črvstom igrom ali i nekolicinom ličnih grešaka na obe strane. Takav tempo više je odgovarao brčanskom sastavu koji je prvu dionicu uspijeo riješiti u svoju korist, rezultatom 10:14. Drugi period ponudio je znatno bolju partiju, pogotovo Brčko Distrikta koji je serijom 10:2 u finišu druge četvrtine obezbijedio dvocifrenu prednost nakon uvodnih 20 minuta igre, što je samo predstavljalo potvrdu činjenice da se Brčaci nalaze u velikom usponu forme.

Drugo poluvrijeme ponudilo je nešto drugačiji omjer snaga na parketu. Domaći sastav krenuo je agilnije u nastavku , uspijeli su meč odvesti u neizvjesnu završnicu ali bodovi, na kraju, ipak zasluženo, odlaze u Brčko.

Brčanski košarkaši, tačnije Mirnes Islamović i Milan Cvjetković su bili na visini zadatka kada je bilo najpotrebnije. Na 11 sekundi do kraja, Islamović pogađa važan šut za 3 poena koji je odolio naletu domaćih. Prije pomenutog šuta za 3 poena, domaći sastav prišao je na samo poen zaostatka. Tačku na i na ovom susretu, stavio je Milan Cvjetković sa linije slobodnih bacanja, na 4 sekunde prije kraja.

Mirnes Islamović je upisao 24 poena, Emir Krajinić dodao 11. Milan Cvjetković zaustavio se na koti 10.

Važna pobjeda Brčaka, koji sada imaju polovičan skor u ovogodišnjem šampionatu. Nakon perioda slabijih igara, bila je ovo četvrta uzastopna, ukupno osma pobjeda ekipe iz grada na Savi.