Košarka

KK Brčko Distrikt ubjedljivo savladao ekipu Konjica

Košarkaši Brčko Distrikta nastavili fenomenalan niz rezultata. Ubjedljivom predstavom na domaćem parketu, ispratili goste iz Konjica sa 25 koševa razlike..

Psihološki momentum definitvno je na strani brčanske ekipe, koja nakon nešto slabijih rezultata, igra preporođeno pod dirigentskom palicom Azura Hadžovića. Playoff borba, u ovom momentu, izgleda veoma realan domet.

Favorizovani sastav Brčko Distrikta iskoristio je prednost domaćeg terena na najbolji mogući način, te ekipi Konjica nanio jedan težak poraz, rezultatom 90:65.

Proticanjem uvodnih minuta na meču, domaći košarkaši u finišu prve dionice ubacili su u brzinu više i rutniskom igrom prvu četvrtinu riješili u svoju korsti sa 8 poena razlike u odnosu na protivnika. Druga četvrtina ponudila je simultanku Emira Krajnića, koji je u ovom periodu postigao čak 18 poena i apsolutno prelomio meč u korist domaćina. Rezultatom  24:7, Brčaci su riješili drugu četvrtinu i svoju korist čime je posao u nastavku znatno olakšan.

Odličnu igru na parketu, domaći sastav u potpunosti krunisao je u napadačkim segmentima. Šut Brčaka funkcionisao je na zavidnom nivou tokom proteklog susreta. Šut za tri poena, služio je na odličnih 40%.  Ako se na to nadoveže timska igra, koja je rezultovala sa 29 asistencija, 14 više u odnosu na protivnika, krajnji ishod nimalo ne čudi.

U drugom poluvremenu, domaći igrači znalački su očuvali stečenu prednost i pored pomenutog Krajnića, na krilima Avdića i Dušana Ilića, stigli do devete ovosezonske pobjede koja ih odvodi na šesto mjesto prvenstvene tabele.