Košarka

KK Brčko Distrikt pretrpio osmi ovosezonski poraz

Košarkaši Brčko Distrikta nisu uspjeli nastaviti niz pozitivnih rezultata u nastavku sezone. Prvi meč nakon pauze, odigran u dvorani Tehničke škole pripao je gostujućem sasatavu iz Gračanice. Konačan rezultat, nakon tvrde utakmice, glasio je 57:64 u korist tima sedmoplasirane ekipe košarkaške A1 lige BiH.

Kako i sam rezultat govori, izuzetno tvrda utakmica, riješena je pri samom kraju, kada su gosti odolili poslednjem naletu domaćih i koncentrisanom igrom u završnici, uz nekoliko pogođenih šuteva na isteku napada, uspjeli da očuvaju nešto ranije stečenu prednost i izvojevaju važnu pobjedu u gostima.

Čvrste odbrane uz nekolicinu kontakt igre, prouzrokovale su meč sa manjim brojem poena. Dosta oscilacija u igri oba tima, pružale su šansu rivalima da periodično preuzimaju rezultatska vođstva. Domaći puleni su na bolji način krunisali prvo poluvrijeme. Zadržali su kontrolu nad defanzivnim skokom i uspjeli da realizuju svoje šanse koje su ih dovele do blaga dva poena prednosti nakon prvih 20 minuta utakmice. 30:28 i identičan rezultat po četvrtinama, 15:14 u obje dionice.

Nastavak duela, potvrđuje činjenicu da košarkaši domaće ekipe nisu u adekvatnom ritmu, Najlošija je ovo predstava Brčaka na domaćem parketu u dosadašnjem toku takmičenja. razigrali su se gosti u trećoj četvrtini i uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Pogađanjem nekoliko teških šuteva uspijeli su da steknu minimalan kapital pred odlučujući period.

Poenima Mirnesa Islamovića, počela je poslednja dionica. Naredni napad, donosi i neiznuđenu grešku pomenutog Islamovića, što je u nastavku gostujućeg napada rezultovalo sa čak 3 uzastopna prekršaja domaćeg tima. U ranoj fazi četvrtine, prijetnja da se ispuni bonus odražavala se na defanzivu Brčaka. Usipijevali su gosti da pogode važne šuteve sa distance. Sredinom četvrtine, gosti su uspijeli da se odlijepe i na +9, što je predstavljalo najveću prednost jednog tima na proteklom meču.

Uprkos tome, domaći igrači nisu odustajali u namejri da se vrate u meč. Nakon zatraženog time-outa domaćeg stratega, znatno energičniji nastup u nastavku. Predvođeni plemejkerom Harisom Andelijom, koji je svojim prodorima i agilnošću stvarao probleme gostujućoj odbrani, uspjeli su domaći da u finišu duela, istope prednost gostiju na samo -2. Dva uzastopno pogođena šuta za tri poena pomenutog Andelije, dovele su do uzbudljivije završnice. Ipak, gosti su zadržali koncentraciju u finišu. Pogodili su bitne šuteve sa distance, neki od njih su cijepali mrežicu u poslednjim sekundama napada, što je slamalo otpor Brčaka u ključnim momentima. Nisu igrači u plavoj garnituri imali riješenja u napadu u završnim momentima. Omogućilo je to kontra-napade gostiju koji su laganim polaganjima okončali nešto ubjedljivije izdanje i potvrdili pobjedu nad domaćim sastavom.

Najefikasniji igrač u redovima Brčaka bio je Haris Andelija sa 15 poena. Goste je, sa 20 poena, predvodio Nadir Mešetović.

Nakon ovog poraza, ekipa iz Brčkog zauzima 11. poziciju na tabeli košarkaške A1 lige. Naredno kolo, domaćim pulenima, ponovo donosi nastup na svom parketu. U goste, ekipi KK Brčko Distrikta dolazi ekipa Radničkog iz Goražda.