Košarka

Denver savladao Portland nakon dva produžetka, za Nurkića meč završen u zadnjoj četvrtini

Fantastičnu utakmicu, pravu poslasticu za ljubitelje košarke, odigrali su sinoć Nuggetsi i Trail Blazersi u Denveru.

Na kraju iscrpljujuće bitke i dva produžetka, pobjedu za vodstvo u seriji od 3-2 ostvarili su domaći košarkaši, 147:140.

Dva puta je nevjerovatni Damian Lillard trojkama sa skoro identičnog mjesta izborio produžetke, ali i pored njegove fenomenalne predstave (55 poena, 10 poena) Portland je izgubio.

Nakon što je Monte Morris pogodio slobodna bacanja za 145:140 na osam sekundi do kraja, bilo je jasno da će Denver doći do trijumfa. Shaquille Harrison je samo potvrdio konačnih 147:140, također izvođenjem penala.

Nuggetse je do pobjede, kojom su došli na korak do plasmana u polufinala Zapada, predvodio sjajni Nikola Jokić (38 poena, 11 skokova).

Naš Jusuf Nurkić ostvario je novi double-double učinak (13 poena, 11 skokova), ali nije igrao produžetke jer je u zadnjoj četvrtini zaradio šestu ličnu grešku.