Košarka

Brčanski košarkaši ponovo na pobjedničkoj stazi

Košarkaši Brčko Distrikta opravdali ulogu favorita na svom parketu i popirilično ubjedljivo savladali goste iz Travnika.

Uprkos katastrofalnoj prvoj četvrtini, domaći košarkaši u nastavku pokazali i kvalitet i karakter koji ih je odveo do destego trijumfa u tekućoj sezoni. Na kraju duela, glasilo je 87:62 za Brčake.

Nisu domaći otvorili meč na željeni način, mnogo problema u igri rezultovalo je da Brčko Distrikt stigne do tek 9 timskih koševa u prvoj četvrtini. Mnogo promašenih šuteva ali i nekoliko neiznuđenih grešaka doveli su Travnik do pogodnosti ubjedljivog osvajanje prve dionice, 9:22.

Radikalno drugačiji odnos snaga u nastavku. Sve je počelo mnogo boljim izdanjem u drugoj četvrtini. Mirnes Islamović i Adnan Avdić poveli su Brčake u misiju preokreta . Revanširali su se Brčaci ubjedljivim osvajanjem druge dionice te stizanjem do egal rezultata pred odlazak na pauzu između poluvremena. Nakon prvih 20 minuta igre, gosti su vodili sa pola koša razlike, 29:30.

Drugi dio susreta proticao je u apsolutnoj dominaciji Brčaka i potvrdi kvalitete u datom momentu. Raspucali su se Avdić i Omerović, standardno dobar Mirnes Islamović, omogućili su Brčcacima ležerniji nastup u nastavku. Obje četvrtine poprilično efikasno izdanja domaćih, po 29 timskih poena. Odbrana je takođe bila na mnogo boljem nivou nego u prvom dijelu. Na kraju slavlje za brčanski sastav koji je upisao 29. bod u ovosezonskom izdanju košarkaške A1 lige.

Adnan Avdić, koji je ujedno proglašen za MVP kola, postigao je 25 poena. Omerović je dodao 18, Islamović 17.