Fudbal

Poraz Jedinstva za kraj fudbalske jeseni!

Ponovo goleada u meču na kojem je akter brčansko Jedinstvo. Šest pogodaka tokom tmurnog subotnjeg popodneva u Distriktu i važna pobjeda Drine iz Zvornika.

Brčansko Jedinstvo postavilo negativan rekord s obizirom da tim Zorana Brkovića nije ostvario nijedan trijumf na domaćem terenu tokom prvog dijela m:tel Prve fudbalske lige Republike Srpske.

Jedinstvo sa skromnih 11 bodova, zauzima pretposlednju poziciju na tebli. Očekuje ih grčevita borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

Krenulo je lijepo po Brčake u okviru poslednjeg kola jesenjeg dijela šampionata. Igrao se 12 minut, Božićev pokušaj centaršuta sa strane, rukom u svom kaznenom prestoru zaustavlja Zarić. Jedanaesterac za Jedinstvo koristi Edin Kesić. Samo pet minuta nakon toga, odgovor Drine. Ilić distribuiše loptu na lijevo krilo, Markovićev pokušaj ubačaja, nespretno u svoju mrežu sprovodi Berin Torlaković, 1:1.

Gosti su nastavili napadati, isplatilo se to u 27. minutu. Ponovo je Ilić inicijator napada Drine po liejvom krilu, riješio se svog čuvara, ušao u kazneni prostor, odličan povratni pas za Markovića, lijevonogi fudbaler ne propušta takvu priliku.

Imali su gosti idealnu šansu da do poluvremena dodatno povise rezultat. Igrao se 36. minut, kapiten Drine, Aleksandar Ilić, ponovo pravi ogromne probleme odbrani Jedinstva, uposlio je Markovića, ovog puta njegov udarac na gol liniji rukom zaustavlja Buljubašić. Pu u svlaćionicu i jedanaesterac za Drinu. Izvođač pomenuti Ilić, pobjednik čuvar mreže Jedinstva, Vukadinović. Rezultatom 1:2, uz neisokišten jedanaesterac i igračamanje u polju Jedinstva, otišlo se na odmor.

U nastavku još tri pogotka. Ponovo kazneni udarac za Drinu, igrao se 54. minut. Ponovo Ilić probija odbranu Jedinstva, fauliran je kapiten gostiju, arbitar Došlo ponovo pokazuje na “kreč”. Marković ne griješi, Vukadinović bez šanse, Drina vodi 1:3.

Istekom 70. minuta, Jedinstvo se vraća u meč. Prodor Macanovića i odličnu asistenciju koristi Kesić te dvojim drugim pogotkom vraća nadu Jedinstvu. Uzaludno, malo remek dijelo u vidu napda Drine. Aleksandar Ilić je majstorski driblinogm kreirao prostor za upotebljiv centaršut. Vasić neomtean sa 10 metara, efektnim udarcem glavom postavlja konaćan rezultat susreta u Brčkom. Aleksandar Ilić je, današnjom predstavom, potvrdio da je fudbalski majstor.

Do kraja susreta, bez većih prilika i uzbuđenja. Drina je rutinski sačuvala prednost i osvojila ukupno devetnaesti bod. Jedinstvo sezonu okončava sa ukupno 11 bodova. U nastavku to mora bolje ukoliko žele da se prvoligaški fudbal i araedne godine igra u Brčkom.