Fudbal

“Petarda” Brčko Zdravlja protiv Šampiona!

Brčko Zdravlje sa pet pogodaka u mreži rivala, ispratilo goste iz Laktaša na put ka mjestu prebivališta.

Treće kolo Prve futsal lige Republike Srpske, proteklo bez većih iznenađenja, pogotovo kada je konačan ishod susreta Brčko Zdravlje – KMF Šampion u pitanju. Domaći sastav, efikasnom predstavom, potvrdio ulogu favorita i slavio rezultatom 5:2.

Brčko Zdravlje u početnom sastavu Bećirović, Mirić, Hodžić Emir, Čavalić, Hodžić Semir već u prvih 10 miuta zagospodarilo parketom, neutralisalo početnu nervozu i nakon isteka pomenutog dijela stiglo do prednosti u vidu dva ekspresna pogotka.  Najprije je Čavalić matirao gostujućeg čuvara mreže u 3. minutu. Sedam minuta nakon toga, precizan je rezervista Aleksandar Demonjić.

Tračak nade gostima pred smiraj prvog dijela, obezbijedio je Matić. Rezulatom 2:1, otišlo se na zaslužen odmor izmedju dva perioda igre.

U nastavku KMF Brčko Zdravlje još konkretnije. Domaći otvaraju drugi dio visokim presingom koji stvra mogućnost za prilike. Nakon nekoliko propuštenih prilika, samo dva minuta igre tokom nastavka bila su potrebna Semiru i Emiru Hodžiću da povise prednost Brčaka i riješe pitanje pobjednika na današnjem susretu. Svojim drugim pogotkom na meču, u 25. minutu, Demonjić postiže i peti pogodak za Brčko Zdravlje, čime dodatno rasterećuje domaći sastav. Slabašna utjeha za goste iz Laktaša, bio je pogodak Markovića za konačnih 5:2.

KMF Brčko Zdravlje neporaženo nakon tri uvodna susreta Prve futsal lige Republike Srpske. Dva trijumfa, uz jedan neriješen ishod dovoljno za 7 bodova i diobu druge pozicije sa banjalučkim Borcem.

Naredno kolo predstavlja svojevrstan derbi, Brčko Zdravlje u borbi za vrh tabele, putuje u Doboj na megdan prvoplasiranom sastavu, istoimenog kluba.