Fudbal

KMF Brčko Zdravlje ubijedljivo protiv KMF Kotor Varoš 10:0

U okviru desetog kola Prve futsal lige Republike Srpske, ekipa KMF Brčko Zdravlje ubjedljivim rezultatom 10:0 savladala je ekipu KMF Kotor Varoš.

Od samog početka bilo je jasno da domaća ekipa želi opravdati ulogu favorita, pa su tako već u 6. minuti pogotkom kapitena Hodžić Semira poveli rezultatom 1:0. Golovi su se nizali kao na traci, na 2:0 u 11. minuti povisio je Ljubiša Jovičić, da bi samo minut kasnije pogotkom Dejana Vidovića ekipa Brčko Zdravlja otišla na 3:0. Gosti su u narednom periodu igre pokušali da se vrate u meč, nekoliko puta su zaprijetili izglednim šansama ali do smanjenja rezultata nisu uspjeli doći.

U samoj završnici prvog poluvremena domaća ekipa pojačava ritam i u svega dva minuta postižu tri pogotka. U 19. i 20. minuti golove ponovo postižu Vidović i Hodžić. Da bi samo nekoliko sekundi prije odlaska na odmor mrežu zatresao i Dražen Lukić za ubijedljivih 6:0.

Iako se očekivalo da u drugi dio meča gosti uđu nešto agresivnije, to se ipak nije dogodilo. Njihova nadanja su se raspršila već prvom napadu drugog poluvremna kada Dražen Lukić svojim drugim pogotkom na utakmici, dovodi ekipu Brčko Zdravlje u vodstvo od 7:0. Ostatak meča je u potpunosti pripao domaćoj ekipi. Sa tri pogotka u 30. 36. i 38. minuti Aleksandar Demonjić postavlja konačan rezultat 10:0.

U narednom kolu ekipu KMF Brčko Zdravlje u goste ide ekipi KMF Šampion Laktaši. Izabranici Zdravka Vujića pokušat će sa tog gostovanja donijeti važna 3 boda u borbi za treću poziciju na tebeli Prve futsal lige RS-a.