Fudbal

Ilićka 01 poražena na gostovanju u Rogatici

Drugoligaš iz Brčkog porazom započeo borbu za očuvanje drugogoligaškog statusa u grupi Istok. Mladost iz Rogatice rezultatom 4:1 savladala ekipu Ilićke 01.

Fudbaleri Ilićke 01 danas su putovali na daleko gostovanje u Rogaticu u okviru prvog kola nastavka Druge lige RS-a.

Domaći saastav nakon furioznog početka već nakon 38 minuta igre imao veliku prednost od 3 gola razlike. U 14. i 17. minutu na semaforu je već bilo 2:0. Tošović i Nerić u ranoj fazi pobrinuli su se da bodovi ostanu u Rogatici.

Nerić Darko u 39. minutu postiže svoj drugi pogodak i postavlja rezultat prvog poluvremena, nakon veoma dobre igre domaćih.

Ekipa Ilićke 01 nije imala konkretan odgovor na igru Mladosti u ovom meču. Dugo putovanje ali i izlazak iz pripremne faze sigurno su ostavili uticaja na ekipu Dejana Đukića.

U drugom poluvremenu domaći su nastavili atakovati na gol gostiju. Na novi pogodak čekalo se do 64 minuta kada je šansu iskoristio Jovanović za visokih 4:0 u korist Mladosti. Do kraja, utješni gol za Iližku postigao je Arsić Milovan u 75. minutu susreta.

Za mladu ekipu Ilićke bio je ovo osmi poraz u dosadašnjem toku sezone. Slijedi grčevita borba za opstanak. Ilićka 01 sada se nalazi na 15 poziciji sa 16 osvojenih bodova. Naredni ispit predstavlja duel protiv ekipe Sutjeske iz Foče.