Fudbal

Ilićka 01 pokleknula na Sokocu

Domaći sastav Glasinca riješio pitanje pobjednika nakon prvih 45 minuta igre..

Fudbaleri nekadašnjeg prvoligaša opravdali blagu ulogu favorita protiv brčanske ekipe u okviru 7. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske. Nakon trećeg ovosezonskog poraza, fudbaleri Ilićke 01 bilježe blagi pad na prvenstvenoj tabeli i sada zauzimaju 12. poziciju.

Mirnijih 20 minuta uvoda, nakon čega je uslijedio furiozniji završetak prvog dijela, u režiji domaće ekipe. Deurić i Šuka u rasponu od samo 10 minuta igre, matirali su mladog Mićanovića i doveli Glasinac do kapitalne prednosti pred nastavak jučerašnjeg susreta.

Bez većih problema, domaći su uspijevali ostvariti prethodno zacrtani cilj i stići do tri boda koja ih dovode do druge pozicije na tabeli. Na samom startu drugog dijela igre, nespretna rekacija gostujućeg defanzivca Pavlovića dovela je Glasinac do ubjedljive prednosti. Stoper Brčaka pri pokušaju intervencije, sproveo je loptu u sopstvenu mrežu.

Počasni pogodak za brčansku ekipu, postigao je kapiten Milovan Arsić nakon kaznenog udarca u samom smiraju meča, tačnije u 87. minutu susreta. Time je i postavljen konačan rezultat jučerašnjeg duela, Glasinac – Ilićka 01, 3:1.

FK Ilićka 01 u narednom kolu, na svom terenu dočekuje fudbalere Milića. Meč se igra u nedelju od 16:00 časova.