Fudbal

Hrabro Jedinstvo preživjelo “Luke” i nastavilo niz bez poraza

Jedinstvo iz Brčkog već dugo ne zna za poraz širom fudbalskih terena u Republici Srpskoj. Dobojska Sloga važila za blagog favorita u 8. kolu Prve fudbalske lige RS-a ali u finišu ipak spašavala jedan bod na domaćem terenu.

Puleni Zorana Brkovića nastavljaju praksu pružanja adekvatnog otpora na mečevima van granica Distrikta. Dva puta vodili protiv Sloge, Mace pogotkom u 86. minutu spasio domaćina od neugodnog poraza.

Nakon povratka Đokića i Buljubašića u tim, Brković je na teren dobojskih “Luka” poslao narednih 11 igrača: Vukadinović, Torlaković, Šer, Đokić, Buljubašić, Mitrović, Živanović, Subotić, Ivić, Đurđić, Božić i Kesić. Uslijed povrede zadobijene u prošlom susretu, kapiten Macanović je meč počeo na klupi za rezervne igrače.

Susret je krenuo po volji gostiju iz Brčkog, rezultatsku prednost Jedinstvu u duelu dvaju podjednakih ekipa, obezbijedio je Branislav Šer, koji ranim pootkom u 12. minutu nastavlja svoj golgeterski niz. Domaći su preuzeli inicijativu u nastavku, imali nekoliko poluprilika ali su gosti bez većih problema odolijevali naletima Sloge i na pauzu između dva perioda igre, otišli sa minimalnom prednošću.

Sloga konkrentija na otvaranju drugog dijela, bolju partiju u tim trenucima krunišu u 70. minutu kada stižu do poravnanja. Malo remek djelo u režiji Nikolića. Osam minuta nakon toga, potez susreta. Minijatura Kesića, nanizao je trojicu igrača Sloge, namjestio loptu na svoju lijevu nogu i majstorski pronašao put do mreže. Jedinstvo je bilo na pragu trećeg gostujućeg trijumfa.

Ipak, pitao se nešto i najbolji strijelac Dobojlija. Jedinstvo ni ovaj put nije odoljelo u završnici meča. Invazija na gol Vukadinovića, urodila je plodom četiri minute prije kraja susreta. Marsel Mace postavlja konačnih, ravnopravnih 2-2. Brčanski tim drugu utakmicu zaredom okončava duel sa identičnim rezultatom. Jedinstvo nakon osam odigranih susreta, zauzima 13. poziciju sa 9 osvojenih bodova.

Priliku za prvi domaći trijumf u ovosezonskom maratonu, imaće u narednom kolu kada u Brčko stiže glavni pretendent za tron i plasman Premijer ligu, Rudar iz Prijedora.