Fudbal

Gradski derbi u futsalu pripao ekipi Klanca

Gradski derbi, odigran u okviru 11. kola Prve futsal lige Federacije BiH, pripao domaćinu susreta, ekipi Klanca. Nakon 40 minuta futsal igre, rezultat je glasio 7:3.

Meč popraćen nabojem uz dosta nervoznih momenata ali i nekoliko izuzetno oštrih duela na parketu, opravdao epitet futsal derbija. Na poslijetku domaći mogu biti mnogo zadovoljniji. Gosti, kivni na suđenje tokom pomenutog meča.

Ekipa Klanca otvara susret na najbolji mogući način, Čaušević Amar strijelac je početnog pogotka nakon samo tri minute aktivne igre. Nakon toga nešto tvrđi meč, visokog intenziteta ali osim pokušaja Musića, kada se ispriječila stativa gostujućeg gola, značajnijih šansi nije bilo. Nakon toga period bolje igre gostiju, koji koriste svoju šansu nakon kontranapada, te u 14. minutu duela, dolaze do izjednačenja. Egzekutor je Ibrišević Irhad. Veliku šansu za preokret imali suz gosti u 18. minutu. Sreća je ovoga puta bila na strani domaćih. Stativa zaustavlja goste da stignu do vođstva.

Pomenuta borbenost na terenu, ekipu Luxa dovela je u probleme sa akumuliranim prekršajima u finišu prvog poluvremena. Time je domaćem sastavu omogućena šansa da u završnom minutu prvog dijela stigne do prednosti sa linije penala. Domaći su sa linije kaznenog udarca do kraja postigli 2 pogotka, te se rezultatom 3:1 otišli na pauzu.

Nastavak susreta takođe je ponudio čvrstu igru oba sastava. Otvaranje drugog dijela protiče u uzavreloj atmosferi. Igrao se 28. minut kada su gosti nakon pokušaja tražili igranje rukom domaćeg igrača i eventualni kazneni udarac. Sudijski par na susretu, ostao je nijem pri odluci te je igra nastavljena na negodovanje gostujuće klupe. Oštar faul Ribića u nastavku dodatno je podgrijao atmosferu.

Na isteku prvih 10 minuta drugog dijela, furiozan nalet domaćih koji su u naletima ugrožavali gol Radenkovića. Čaušević dva puta te Mehmedović jednom, u vremenskom intervalu od 120 sekundi, doveli su Klanac u prednost od 5 golova razlike, bilo je 6:1.

Do kraja duela, još tri pogotka i i dva isključenja. Gosti su uspjeli postići golove u finišu te time iole ublažiti poraz, koji u konačnici glasi 7:3. Sam smiraj susreta obilježio je sukob domaćeg trenera Omerovića i gostujućeg igrača Gigovića, nakon čega su obojica zaradili direktna isključenja.