Fudbal

Dupor otključao, Arsić potopio Mladost

Rogatičani pružali dobar otpor do finiša meča ali su fudbaleri Ilićke 01 ipak uspjeli da slome otpor gostiju i zasluženo stignu do nova tri boda.

Prvotimci Ilićke 01 nastavljaju sa dobrim predstavama na startu ovosezonske drugoligaške borbe. Danas su pred praznim tribinama domaćeg terena ugostili Mladost iz Rogatice i rezultatom 2-0 upisali treći trijumf u dosadašnjem izdanju Druge lige Republike Srpske grupe Istok.

Domaći sastav od samog starta duela istakao je kandidaturu za konačnog pobjednika susreta u Brčkom. Gosti defanizivno orijentisani odolijevali su naletima domaćih tokom većeg dijela susreta. Nakon prvih 45 minuta fudbalske igre, na pauzu se otišlo sa najnepopularnijim rezultatom u fudbalu, nije bilo golova.

Još konkretnija Ilićka 01 u nastavku, tek u finišu slomila je otpot gostiju. Najprije je Miloš Dupor iskorstio najstrožiju kaznu u 83. minutu nakon neopreznog starta gostujućeg defanzivca u kaznenom prostoru Mladosti.

Ono što je počeo Dupor, u sudijskoj nadoknadi potvrdio je napadač Ilićke 01, Milovan Arsić. Lijepim pogotkom nakon odličnog dodavanja Zimonjiča, stavio je tačku na i na današnjem meču.

Brčanski klub, nakon šest odigranih duela na svom kontu ima 10 bodova, dovoljnih za osmu poziciju prd naredni prvenstveni nastup. U sleećem kolu, Brčaci putuju na Sokolac na megdan ekipi Glasinca.