Fudbal

Derbi odigran u Brčkom pripao ekipi Bosne-Kompred

Derbi susret 10. kola Prve futsal lige Federacije BiH u potpunosti opravdao očekivanja ljubitelja fudbala u Brčkom. Nakon 40 minuta igre, bodovi putuju za Tuzlu. Ekipa Bosne-Kompred ostvarila je vrijednu pobjedu, rezultatom 2:5.

Fudbaleri MNK Klanca nisu uspjeli savladati lidera na tabeli, te nakon meča na domaćem parketu ostali na koti od 16 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Epitet derbija u najavi meča, opravdan je predstavom na terenu. Početak susreta ogledao se u opreznoj igri oba sastava. Čvrste odbrane i taktički fudbal proizvod su veoma malog broja prilika na otvaranju susreta. Prvo radovanje na meču, bilo je rezervisano za domaći tim, koji je grešku gostujućeg golmana iskoristio na najbolji mogući način. Egzekucija Mehmedovića za vođstvo Klanca ali i buđenje Bosne-Kompred.

Nakon zaostatka, gosti dižu nivo sopstvene igre i istu krunišu sa dva ekspresne pogotka. Reakcija Klanca nakon toga dolazi u najbolje vrijeme.  Finiš prvog dijela donosi poravnanje rezultata nakon početnih 20 minuta igre. Strijelac je bio Ibrahimbašić.

Rasplamsana igra u nastavku priuštila je i mnoštvo šansi, posebno pred gostujućim čuvarom mreže. Odličnu igru ali i nekolicinu izglednih šansi, domaća ekipa nije uspijela da pretvori u pogotke. Nakon toga, kako i biva u fudbalu, stiže kazna na drugoj strani. Izvršioci kazne, iskusni fudbaleri Bosne-Kompred, do kraja susreta postižu tri pogotka. Iako to rezultat ne govori, stižu do tijesne pobjede kojom ostaju na čelu tabele.

Naredni meč, fudbaleri Klanca će takođe igrati pred domaćom publikom. Rival će biti ekipa KMF Lux-a.