Fudbal

Arsić kapitenski za novo slavlje Ilićke 01

Brčanski drugoligaš ostvario drugu ovosezonsku pobjedu na gostujućem terenu i učvrstio poziciju u gornjem domu tabele. Oba pogotka postignuta na susretu, viđena u drugom dijelu.

Ekipa Proletera iz Dvorova nalazi se u velikim problemima. Rasplet takve situacije išao je u prilog fudbalerima Ilićke 01 koji su jučerašnjom pobjedom na godinama unazad neugodnom gostovanju, uplovili u mirnu luku pred finiš prvog dijela sezone na drugoligaškom Istoku.

Napao je Đukić Proleter sa najjačim oružjima. Mićanović na golu, igrali su još Bojić, Babunović, Tripić, Pavlović, Antunović, mladi Krsmanović,Arsenić, Nikolić i najistureniji u vrhu napada, kapiten Arsić.

Tražili su gosti svoje prilike od samog starta, domaći su odolijevali pa se na odmor otišlo sa početnih 0-0. Ono najvažnije i vrijedni pomena uslijedilo je u nastavku.

Za scenario drugog dijela pitao se jedan čovjek, kapiten Ilićke 01, odigrao je simultanku u nastavku susreta i sa dva pogotka riješio meč u korist svoje ekipe.

Najprije je iskusni napadač pogodio mrežu nakon 9 minuta igre u nastavku. Držala je Ilićka konce igre u svojim rukama da bi Arsić u smiraju, odnosno 85. minutu zabio poslednji čavao u jučerašnji lijes Proletera i postavio konačan rezultat jučerašnjeg ishoda.

Ilićka 01 nakon petog trijumfa zauzima 8. poziciju sa 16 osvojenih bodova. U narednom kolu, u Brčko stiže sastav Veleža, rival za jedno mjesto bolje plasiran na tabeli. Derbi kola u najavi.